Dekoratívne úpravy oživia interiér aj exteriér

dekoratívne úpravyPodarilo sa vám vybudovať dom alebo zrekonštruovať byt podľa svojich predstáv, ale stále máte dojem, že to nie je ono? Pokúšate sa vytvoriť osobitný dojem a stále sa vám to za pomoci bežných doplnkov nedarí? Je tu aj iná možnosť. Čo tak sa zamerať na dekoratívne úpravy. Že neviete o čo sa jedná? Skúsim vám to v tomto blogu trošku priblížiť a ozrejmiť.

Čo sú dekoratívne úpravy?

Pri slove dekoratívne úpravy hovoríme hlavne o úprave omietok. A ako asi každému napadne, že majstrami dekoratívnych omietok boli práve Taliani. Stačí sa prejsť po niektorom z talianskych miest. Avšak pre dekoratívne úpravy jednoznačne dominuje kvalita a čaro Benátok. Práve v tomto meste sa nachádzajú asi najkrajšie zdobené fasády a aj interiérové omietky na celom Apeninskom polostrove.

Práve dekoratívne omietky dokážu byť tým, čo rozlíši bežný priestor od zaujímavého alebo štýlového. A pokiaľ máte záujem vytvoriť jedinečný priestor, tak potom sú dekoratívne úpravy tým pravým, čo by ste mali interiéru alebo exteriéru dodať.  Výber dekoratívnych omietok je naozaj široký – vyskúšať môžete napríklad omietky San Marco.

Dekoratívne úpravy nie sú iba omietky

dekoratívne úpravy

Hoci si každý môže myslieť, že pri dekoratívnych úpravách sa hovorí hlavne o rôznych druhoch omietok alebo štukatúr, nie je to vždy pravda. Napríklad aj dekoratívny náter patrí do tejto kategórie. A práve dekoratívny náter dokáže priniesť do priestoru zaujímavý prvok bez nutnosti rozsiahlych stavebných úprav. Stačí sa iba správne zorientovať, a pokiaľ si neviete vybrať to správne, je vhodné sa pozhovárať napríklad s bytovým dizajnérom, prípadne zájsť do interiérového štúdia. Vďaka tomu získate prehľad nie len o najnovších trendoch, ale dokážu vám aj fundovane poradiť.

Ako zabezpečiť dekoratívne úpravy pre váš interiér alebo exteriér?

dekoratívne úpravyMožností je samozrejme viacero, ale najvhodnejšie je zamerať sa na predajcu takýchto náterov alebo omietok. Hoci on nie vždy poskytuje aj práce, ale vzhľadom na skúsenosti dokáže zväčša fundovane odporučiť firmu alebo živnostníka, ktorý sa tejto činnosti venuje. Stačí si iba vybrať z ponuky či už kamenných predajní alebo na internete.

Tak neváhajte a oživte vaše múry, dekoratívne úpravy môžu byť tie pravé.