Dekorácie do kuchyne – vkusné a účelné

Kuchyňa je jedna z najviac využívaných miestností v byte, či dome.Trávime v nej veĺa času, či už prípravou jedla, tak aj jeho konzumáciou s rodinou, alebo priateľmi.V kuchyni by sme sa mali cítiť príjemne, nielen pre vône šíriace sa pri príprave jedla, ale aj pre jej vkusný a útulný dizajn.Pre  získanie daného efektu siahame po malých estetických a účelových pomocníkoch, ktorými sú dekorácie do kuchyne .

Dekorácie do kuchyne rozjasnia každý kút

Váza – každá žena miluje kvety.Majú príjemnú vôňu, dokážu vyčariť úsmev na tvári a rozjasniť každú miestnosť. Aby nám vydržala čo najdlhšie, je potrebné  ich dať do vody, najlepšie do vázy. Váza je účelná dekorácia do kuchyne, ktorých by sme mali mať viac.Dôvod je jednoduchý a to, že vázy sú rôznych veľkostí a tvarov. (malé a úzke, veľké a široké, alebo s úzkym hrdlom a širokým spodkom,) Preto pri vkladaní kvetov do vázy dbáme na to, aký kvet,alebo kyticu chceme dať do vázy a aký efekt chceme dosiahnuť.Napr.jednu kvetinku vkladáme do malej a úzkej vázy, veľké kvety do veľkej a širokej vázy a kyticu, ktorú chceme mať pokope vložíme do vázy s úzkym hrdlom a širokým spodkom.Samozrejme  nič nepokazíte, keď na spodok vázy nasypete kamienky.

dekorácie do kuchyne
Pomocou dekorácií do kuchyne vyčarujte nezabudnuteľný dojem.

Sviečky , svietnik, aromalampy -sviečka bola odjakživa považovaná za zdroj tepla.V dnešnej dobe nám veľmi dobre poslúži pri náhlom výpadku el.energie, no skôr sa používa ako estetický doplnok , alebo na vytvorenie romantickej atmosféry. Na trhu je neskutočné množstvo sviečok, od rôznych tvarov, veľkostí, či farieb. Pokiaľ ju ešte vložíte do vkusného svietnika , príjemnú atmosféru máte zaručenú.Jednou z možností dekorácie do kuchyne je taktiež aromalampa, do ktorej keď kvapnete vonný olej, prevonia nielen kuchyňu, ale aj celý byt.A romantická večera bude dokonalá.

dekorácie do kuchyne
Aromalampa vám prevonia celý byt.

Podnos -je súčasťou každej kuchyne.Podnos nevyužívame len na servírovanie  jedla napr. chlebíčkov, jednohubiek, slaných pochúťok, koláčov, či zákuskov, ale aj ako dekoráciu do kuchyne.Drevený, prútený, keramický, alebo sklenený podnos ozdobte tak, že naň dáte kamienky, sušené kvety , sušené  ovocie so škoricou, alebo niečo iné, podľa vášho vkusu a fantázie.Získate tým neobyčajne vkusnú  dekoráciu do kuchyne.

Obraz alebo tapeta – pokiaľ  je vo vašej kuchyni priestor na obraz alebo tapetu , využite to.Tapetou, ako dekoráciou do kychyne vytvoríte úžasnú atmosféru.

dekorácie do kuchyne
Tapetou v kuchyni vytvoríte úžasnú atmosféru.

Dekorácie do kuchyne dodajú neskutočný šmrnc

Nie nadarmo sa hovorí, že drobnosti dodajú miestnosti to pravé orechové a aj malej a jednoduchej kuchyni dodajú neskutočný šmrnc.S dekoráciami do kuchyne , ktoré budú nielen účelné, ale aj vkusné, vytvoríte príjemnú atmosféru, v ktorej sa budete cítiť dobre nielen vy, ale aj vaši hostia. Preto popustite uzdu svojej fantázie  a pomocou dekorácií do kuchyne vyčarujte nezabudnuteľný dojem.