Deka pre psa do auta – ideálny psí spoločník

V dnešnej dobe je už cestovanie bežnou súčasťou života, cestujeme v zime aj v lete, za prácou, za príbuznými, na rôzne kratšie výlety aj dovolenky a nie je ničím výnimočným už ani to, že cestovanie a dovolenky zdieľajú so svojimi majiteľmi aj ich domáci miláčikovia. A tak či sa jedná len o cestovanie na návštevu k rodičom do susedného mesta, výlety na chatu v rámci Slovenska alebo o zahraničnú dovolenku pri mori, je zvykom, že aj verný rodinný priateľ – psík neraz cestuje spolu s nami. Pri každom cestovaní, kde nám robí spoločnosť aj náš pes, je najdôležitejšie, aby cesta prebehla maximálne bezpečne a pre zvieracieho priateľa aj dostatočne pohodlne a práve pre zabezpečenie pohodlného cestovania je určená aj deka pre psa do auta.

deka pre psa do auta
Deka pre psa do auta vášho miláčika dozaista poteší.

Prečo je deka pre psa do auta taká dôležitá?

Deka pre psa do auta je dôležitá z viacerých dôvodov a to predovšetkým pre vytvorenie pohodlného, príjemného miesta na cestovanie psíka, ale aj zabezpečenie jeho dostatočnej ochrany pred chladom, najmä počas zimných mesiacov. Zároveň však deka pre psa do auta slúži aj ako ochrana interiéru vášho vozidla, napr. poťahu na sedadlách. Vlastná deka by sa mala pre psíka stať jeho výhradným územím, teritóriom, ktoré mu poskytne pocit bezpečia. Naučte ho, že jedine deka je jeho miestom na cestovanie a žiadny iný pohyb vo vozidle nie je prípustný. Vyhnete sa tak rušivým psím kúskom, ktoré môžu byť pri cestovaní autom neraz aj nebezpečné.

deka pre psa do auta
Deka pre psa do auta poskytuje psíkom pocit bezpečia.

Aká by mala byť deka pre psa do auta?

Deka pre psa do auta by mala byť z príjemného, odolného materiálu s možnosťou nenáročnej údržby. Dôležitá je aj optimálna veľkosť deky v závislosti od veľkosti psa a tiež presne vyhradené miesto v aute, ktoré na prepravu psíka využívame (napr. zadné sedadlo alebo kufor auta pri niektorých typoch vozidiel). Výhodou sú aj rôzne suché zipsy alebo popruhy, ktoré vám umožnia deku udržať na mieste a nakoniec nezabudnite ani na hračky, ako napr. obľúbenú loptičku, ktoré psíka pri dlhších cestách zabavia.