Darčeková poukážka pre kamaráta

Ako partia chalanov sme hrávali rôzne športy už od detstva, neskôr sme sa im začali venovať už len spoza televízora. Ako aj väčšinu chlapcov aj našu partiu najviac zaujalo sledovať futbalové zápasy slovenských klubov, no najmä tých svetových. Každý z nás sa časom stal zanieteným fanúšikom niektorého z veľkoklubov ako FC Barcelona, Real Madrid či Liverpool. Rivalita z ihriska sa samozrejme prenáša aj na nás a neustálym podpichovaním sa sledovanie pre niekoho obyčajného zápasu môže stať veľkým zážitkom. Už dlhšie však uvažujeme nad tým, aké by bolo zažiť takúto atmosféru naživo na štadióne plnom fanúšikov z obidvoch táborov.

Riešenie znie: Darčeková poukážka

Raz pri surfovaní na internete som narazil na ponuku futbalových zájazdov po celej Európe. V tejto ponuke sa nachádzal aj zájazd na zápas dvoch anglických mestských rivalov z Manchestru. A keďže jeden môj kamarát a veľký fanúšik Manchestru City mal narodeniny tak povediac za rohom, tak darček som mal vybratý. Čo bolo však úplnou čerešničkou na torte je, že práve ja som zanietený fanúšik práve rivala z United. Takže som vedel že táto darčeková poukážka nám splní sen obidvom.

Darčeková poukážka
Dačeková poukážka – Manchester United

Ako to dopadlo?

Kamaráta darčeková poukážka pochopiteľne veľmi potešila a tak nám nič nebránilo vyraziť za splnením detského sna. Hneď po prílete do Manchestru bola všade cítiť atmosféra večerného derby. Po ubytovaní sme sa videli teda na cestu ku štadiónu a vzbudzovali sme aj menšiu pozornosť, keďže sme išli ako kamaráti v rôznych dresoch. Zápas sa odohrával na domácom štadióne „Citizens“ s názvom Etihad Stadium, ktorý nás hneď po vstupe stiahol do svojej atmosféry a tak sa náš najväčší futbalový zážitok mohol začať. Už od prvého hvizdu sa hral futbal ako sa na pravé derby patrí. V 16. minúte to okorenil gólom domáci strelec Aguero, neskôr domáci pridali ešte ďalšie tri góly a derby bolo pre mňa stratené. Na konci zápasu ešte stav skorigovala najväčšia hviezda United Wayne Rooney, no to nič nezmenilo na tom, že domáci mohli oslavovať víťazstvo nad najväčším rivalom.

Výsledok však pre mňa vtedy nebol podstatný, keďže môj kamarát dostal dokonalý darček k narodeninám a mne táto darčeková poukážka tiež poskytla možnosť zažiť niečo, o čom som sníval už ako malý.

Darčeková poukážka
Zájazdy na futbal – Manchester United