Občas si neviete rady, aký darček pre priateľku?

Opäť ste v situácii, že sa blíži dátum jej narodenín, menín či nejaké vaše spoločné výročie a pre vás je to spojené s dilemou, čo jej podarovať aby z toho mala radosť? Je lepšie dať jej plyšového medvedíka, knihu, kozmetiku, prstienok alebo by ocenila niečo úplne iné? Pre mnohých z nás mužov to nie je jednoduché, ako vybrať ten správny darček pre priateľku a podľa čoho sa pri výbere orientovať.

darček pre priateľku
Vybrať ten správny darček pre priateľku nebýva jednoduché.

Darček pre priateľku je aj vašou vizitkou

    Výber darčeka  pre ženu predstavuje náš prístup k nej. Ako dobre a úprimne ju poznáme. Často sa stáva, že pri výbere darčeka podľahneme vlastnému chceniu a vyberieme niečo, ktorý by sa páčilo hlavne nám. Neberieme totiž do úvahy skutočnosť, že priateľku by viac potešil hoci aj plyšový medvedík, aj keď už by z toho mala dávno vyrásť. Darček teda nemá robiť radosť nám, ale obdarovanej osobe. Preto, všímajte si, čo má žena rada, ktoré farby sa jej páčia a do čoho sa oblieka. Dojem, ktorý na vás žena utvára svojím výzorom, charakterizujú veci, ktoré sa hodia k jej osobnosti.

darček pre priateľku
Mladším ročníkom vyhovuje hoci aj plyšák ako vhodný darček pre priateľku.

Darčeky pre intímnu priateľku

    Je samozrejme prirodzené, že pri  výbere darčekov pre priateľku rozlišujeme, či sa jedná o puberťáčku s detinskými sklonmi či vyspelou ženu, u ktorej plyšákom príliš neuspejeme. Obzvlášť pozor si dávame pri výbere darčekov pre kamarátky, ktoré nechceme priviesť do rozpakov. Každej žene, ktorá sa dostane darčeka od muža, prebehne hlavou myšlienka, prečo a s akým úmyslom jej bol darček darovaný. Iná situácia je tiež pri darčekoch pre priateľku vo vzťahu. Mladšia možno ocení jednoduchosť a hravosť. Pubertálne dievčatá milujú plyšáky, detinské tričká s potlačou, nechcú byť priskoro dospelé. Dlhodobej dospelej priateľke urobia radosť iné darčeky – šperky, bižutéria, kniha,  spodná bielizeň alebo parfum. Medzi originálne nápady môže byť kalendár na nasledujúci rok so spoločnými fotografiami, bežnejšie sú  lístky na koncert alebo do divadla či pozvanie do reštaurácie.