Dámsky kardigan je najuniverzálnejší kus oblečenia

Nosia sa všade a vždy – dámske kardigany. V dnešnej dobe ich vidieť na takmer každej žene každého veku. Kardigany sú novodobé kabátiky, ktoré sa však dajú nosiť po celý rok a hodia sa rovnako skvele k elegantnému ako aj k športovému oblečeniu. Väčšinou sú vyrobené z úpletoviny, čo znamená, že sa nekrčia, ľahko sa perú, sušia, nosia… Kardigan si môžete prehodiť cez plecia, alebo odložiť do väčšej kabelky. V lete poslúži ako ochrana pred chladnejšími večermi a v zime zas zohreje ako extra vrstva pod kabátom. Okrem toho, že je kardigan mimoriadne praktický a užitočný, je tiež vynikajúcim módnym doplnkom.

kardigan
Momentálne sú obľúbené dlhé kardigány.

Vrstvenie oblečenia je módnym hitom

Nie pri každom outfite to platí, no vrstvenie môže byť atraktívne, zoštíhľujúce a najmä mimoriadne štýlové. Dôležité je zvoliť si rôzne dĺžky jednotlivých kusov oblečenia a rôzne vzory kombinované s jednotnými farbami. K vrstveniu oblečenia samozrejme patria aj kardigany. Kardigan sa nosí (pokiaľ nehovoríme o zime) na vrchu všetkého ostatného oblečenia. Môžete si ho však ozdobiť rôznymi náhrdelníkmi, šatkou či šálom, brošňami či odznakmi a taktiež v mnohých prípadoch dokonale doladíte outfit s kardiganom a opaskom.

Kardigan
Je možné ho nosiť počas celého roka.

Kardigan taký a onaký

Kardiganov môžete mať neúrekom. Rôzne typy, farby, textúry a dĺžky zabezpečia, že váš outfit nikdy nebude fádny a nezaujímavý. Môžete mať oblečené jednoduché jednofarebné šaty alebo biele tričko a džínsy, oblečiete si k nim zaujímavý kardigan a zrazu sa zmení celý váš outfit z nudného na trendy. Vyberte si z množstva kardiganov: krátkych či dlhých, s golierom či bez, s pásikmi či kvetovaný, s opaskom či na gombíky… možností je skutočne veľa. Momentálne sú najpopulárnejšie dlhé kardigany až po kolená, voľné/široké, asymetrické s dlhým alebo trojštvrťovým rukávom. V butikoch tiež prevládajú kardigany so zvieracími vzormi, najmä leopardie a vzory zebry, a potom ďalšie obľúbené vzory sú kvety. Niekedy jednoducho nepotrebujete veľa oblečenia k tomu, aby ste vyzerali stále inak a zaujímavo. Postačia vám rôzne kardigany a množstvo zaujímavých doplnkov, ktorých lídrom sú kabelky.