Dámske svetre vás dokonale zahrejú!

My ženy sa rady pekne obliekame. Hoci sa medzi nami nájdu výnimky, väčšine z nás záleží na tom, aby náš zovňajšok vyzeral čo možno najlepšie. Šaty totiž robia človeka. Pri ženách to platí dvojnásobne. S prichádzajúcou chladnou jeseňou by sme mali svoj šatník obohatiť o typicky jesenné kúsky a tými sú pleteniny. Pletené šále, čiapky, pončá, šaty a v neposlednom rade pletené dámske svetre, bez ktorých by snáď jeseň ani nebola jeseňou. Svetre totiž k sychravému a chladnému počasiu neodmysliteľne patria. Okrem estetickej funkcie plnia aj tú praktickú – udržiavajú nás v teple a to aj v tom najhoršom počasí. Dámske svetre sú preto skutočný must have.

dámske svetre
Dámske svetre sú základom outfitu na jeseň.

Dámske svetre každý deň inak

Pokiaľ ide o dámske svetre, ponuka obchodov bohatšia snáď už ani nemôže byť. Nájdete v nich svetre v akomkoľvek prevedení. Krátke, dlhé, hrubé aj tenké, vzorované, jednofarebné, obtiahnuté, oversize či asymetrické. Taktiež s výstrihom alebo aj rolákové, na zapínanie aj bez, s čipkou, látkou a mnohé iné prevedenia z akých sa vám môže ľahko zakrútiť hlava. Pritom platí, že čím viac svetrov vo svojom šatníku budete mať, tým lepšie pre vás. Strih svetra však treba prispôsobiť typu vašej postavy, aby ste ju zbytočne nedeformovali, poprípade nepoukazovali na nedostatky, ktoré by za normálnych okolností mohli ostať ukryté. Všímajte si aj ich kvalitu a namiesto troch nekvalitných svetrov si radšej zadovážte jeden kvalitný, ktorý bude pôsobiť luxusným dojmom, perfektne vám sadne a dlho vydrží.

dámske svetre
Takzvané oversized dámske svetre nikdy nesklamú.

Aké dámske svetre sú teraz IN?

Svetre pre dámy využijete pri akejkoľvek príležitosti. Ako v práci, tak aj vo svojom voľnom čase, napríklad na dovolenke, či pri lyžovaní. Aké svetre sú ale momentálne trendy? Asi najobľúbenejšou farbou pre svetre ešte stále ostáva horčicovo žltá, bordová a škoricová, no krok vedľa neurobíte ani so svetrom v kráľovsky modrej či sivej farbe a netreba zabudnúť ani na púdrovo ružovú, ktorá je absolútnym bestsellerom. Pokiaľ ide o strih, uprednostníte dámske svetre voľnejšieho strihu, tzv. oversize, ideálne ak majú dĺžku pod zadok (kardigany môžu byť aj po kolená).