Dámske šaty vhodné na spoločenskú aj formálnu príležitosť – koktejlky

dámske šaty
Na slávnostnú udalosť, ako napr. ples sa hodia dlhé maxi dámske šaty

Dámske šaty sú nevyčerpateľnou témou, pretože ich existuje neskutočne veľa najrôznejších typov, strihov a materiálových prevedení, napr. letné, džínsové, plážové či úpletové šaty, svadobné aj večerné šaty alebo koktejlové šaty, jednoducho šaty vhodné na každú príležitosť. A práve koktejlové šaty – koktejlky sú veľmi univerzálnym a dobre využiteľným kúskom dámskeho šatníka. Chystáte sa spoločenskú udalosť, ako je napr. stužková slávnosť, firemný večierok, divadelné predstavenie či opera? Alebo vás čaká formálnejšia udalosť v podobe štátnic, promócií, prípadne recepcia alebo vernisáž? Koktejlové dámske šaty nájdu uplatnenie na každej z nich, stačí si len zvoliť správny strih, materiál a farbu týchto úžasných šiat.

„Malé čierne“ dámske šaty musíte určite mať!

dámske šaty
Malé čierne šaty sa hodia na každú spoločenskú príležitosť

Little black dress alebo len jednoducho malé čierne šaty, za ktoré vďačíme práve Coco Chanel sú modelom šiat, ktorý z vás vždy dokáže na počkanie vyčarovať veľmi štýlovú a elegantnú dámu. Dámske šaty v tomto prevedení by ste mali mať doma hneď v niekoľkých modeloch, pretože práve tento kúsok býva prvou voľbou, po ktorej dámy siahnu pri pozvaní na nejakú spoločenskú udalosť. Typické malé čierne či koktejlky sú elegantné čierne šaty vyrobené z kvalitných materiálov s dĺžkou po kolená a môžete si ich zvoliť v užšom puzdrovom prevedení, ale aj strihané do tvaru písmena A (tzv. dámske šaty áčkového strihu). Jednoduchú čiernu klasiku krásne oživí aplikácia čipky alebo iný zaujímavý detail na šatách a tiež sú dokonalým podkladom pre krásne doplnky, ako kabelka alebo šperky, ktoré na čiernej farbe naozaj vyniknú.

Koktejlky sú úžasné aj v iných farbách

Čierne koktailové dámske šaty sú naozaj dokonale elegantnou klasikou, ale na niektoré spoločenské príležitosti, ako je napr. svadba či stužková slávnosť môžete zvoliť aj inú pestrejšiu farbu koktejliek ako len čiernu. Dámske koktajlové šaty vyzerajú krásne aj v jemných krémových a béžových odtieňoch, v červenej či bordovej marsala farbe alebo v modrom či sivom prevedení. Najdôležitejšie je, aby vám šaty dokonale sadli.