Dámske papuče sú niekedy tým najlepším darčekom

Neviem ako vy, ale ja papuče nosím pravidelne. Neviem si predstaviť lepší pocit, ako keď prídem domov po náročnom dni, vyzujem si topánky a obujem mäkké papučky. Paradoxom je, že som si túto domácu obuv ešte nikdy nekúpila. Mám také šťastie, že dámske papuče, spolu so županom a pyžamom, sú jednoducho veci, ktoré vždy dostanem do daru.

dámske papuče
Elegantné a zlaté dámske papuče do každej domácnosti.

Konečne nemusím držať formu

Akokoľvek človek tvrdí, že je sám sebou aj v spoločnosti, každý z nás drží určitú formu, má hranice a dáva si pozor na to, kedy a čo hovorí, ako vyzerá, vystupuje, a ako pôsobí na okolie. Vzhľad, štýlové oblečenie, make-up – toto všetko robíme hlavne pre okolie, pretože chceme dosiahnuť to, ako budeme vnímaní ostatnými. Domov je naše bezpečie, naše súkromie, kde všetci odhodíme akúsi formu, ktorú celý deň držíme. Synonymom domova je pohodlie. A pohodlie sú aj dámske papuče, tepláky, a čokoľvek pekné alebo nie, lichotivé alebo nelichotivé, v čom sa cítime dobre. Každý má svoj obľúbený domáci kúsok či už ide o vyťahané, vyblednuté tričko, huňatú deku alebo partnerovu mikinu. U mňa sú to dámske papuče.

dámske papuče
Dámske papuče sú celkom častým darčekom.

Prečo sú dámske papuče top darčekom?

Výber darčekov je pre niektorých ľudí priam utrpením. Trafiť sa niekomu do vkusu a dúfať, že sa im váš dar bude páčiť, pričom vy vynaložíte na jeho kúpu všetko úsilie, čas a peniaze, môže byť celkom stresujúce. Hlavne ak vám na tom človeku a jeho názore záleží. Ja mám tiež veľmi špecifický vkus na mnohé veci, ktoré v bežnom živote používam a o to viac zbožňujem dary ako dámske papuče. Ide totiž o domácu obuv, ktorú denne nosím, no kritériá, ktoré pri vonkajšej obuvi uprednostňujem, na domácu obuv neplatia. Jediné, na čom mi záleží pri domácom oblečení a obuvi je totiž ich komfort. Preto dámske papuče, župan a pyžamo, sú tým najlepším darčekom. Vždy mi spravia radosť, vždy ich vynosím a nijako nenarúšajú môj štýl a vkus.