Dámska obuv, alternatíva tenisiek

dámska-obuv

Aj keď sa tenisky kedysi využívali a vyrábali predovšetkým na nosenie pri nejakom športe, dnes sú už tenisky bežnou obuvou. Stále majú však niektoré ženy menšie výčitky pri ich nosení v bežný deň.

Módna dámska obuv pre voľný čas má výhody toho, že ste pripravená na akúkoľvek nečakanú príležitosť a na to, čo deň prinesie. Je to rovnaký pocit ako keď si dáte pekné doplnky ako veľký strieborný náramok alebo veľké kruhové náušnice. Sú to doplnky, ktoré vám aj napriek „lenivému dňu“ pomôžu vyzerať aspoň trošku štýlovo. Aj keď priam „žijete“ v džínsoch, máte tak veľa možností vyzerať elegantne a pritom ležérne.

Obuv – ženy majú skutočne veľa možností

Namiesto vysokých štíhlych podpätkov si môžete vybrať topánky na nižšom podpätku, ktorý je širší a stabilnejší.

Balerínky sú hádam najlepšia a najpohodlnejšia alternatíva tenisiek. Balerínky a lodičky majú najrozšírenejšiu škálu druhov, farieb, materiálov, čo vám umožňuje nosiť pohodlnú obuv, ktorá môže byť každý deň iná, módna a elegantná zároveň.

Ďalej je to šnurovacia kožená obuv. Momentálne veľmi moderné sú kožené topánky perforované, alebo lakované. Sú veľmi pohodlné do času i nečasu, vyzerajú štýlovo i reprezentatívne, a môžete ich nosiť celý deň, každý deň.

Rady a tipy

damska-obuv

Pri dlhších nohaviciach sa rozhodnite pre balerínky s vyvýšenou pätou alebo hrubšou podošvou. Ak máte nohavice kratšie (po členok) alebo sukňu, môžete si dať klasické balerínky s oblou alebo špicatou špičkou. Pohodlie ostáva, no malý detail na balerínkach dodá outfitu elegantný vzhľad a šmrnc. Určite si ponechajte váš vlastný štýl, pretože to ako sa cítitevo vnútri, sa bude prejavovať aj navonok.

Keďže balerínky nepútajú pozornosť tak, ako extrémne vysoké podpätky, neznamená to, že majú byť aj neatraktívne. Ak inklinujete k veľmi jednoduchému a jednofarebnému oblečeniu, bez akýchkoľvek vzorov a s menej výraznými farbami, ako sú sivá, prírodná, čierna.., odporúčam používať doplnky a veľmi výrazné. Stále budete sama sebou, no stratíte ten všedný vzhľad „sivej myšky“. Doplňte svoj outfit napríklad farebnou šatkou, výraznou kabelkou, či pestrofarebnými balerínkami. A keďže pravidlo, že „kabelka a topánky musia ladiť“ už neplatí, výber je skutočne rozsiahly.