Dámska kabelka – najkrajší dar pre ženu

dámske kabelky
Najkrajší dar pre ženu

Dámske kabelky sú jednou z najväčších vášní každej ženy. Je to nenahraditeľná súčasť nášho šatníka. Štatistika hovorí, že priemerná žena vlastní 6 kabeliek, ale myslím si, že v skutočnosti je to číslo podstatne vyššie. Blížia sa narodeniny vašej drahej polovičky a vy ako správny chlap ani len netušíte, čo by ste jej darovali? Určite nechcete kupovať niečo, čo by nesplnilo svoj účel.

Zabudnite na ponožky a darujte jej kvalitnú dámsku kabelku. Kabelkou nič nepokazíte a ten blažený výraz na partnerkinej tvári bude stáť zato. Pripravte sa ale na to, že vybrať tú pravú nebude ľahké. Elegantná, športová, spoločenská, veľká či malá – výber je naozaj veľmi široký a ak vám móda nič nehovorí a nechcete nič pokaziť, radšej si nechajte poradiť od fundovaných zamestnancov obchodu.

Dámske kabelky – kvalita vs kvantita

dámske kabelky
Kabelka na každý deň

Nie je však kabelka ako kabelka. Pri výbere si dávajte pozor hlavne na kvalitu. Kupovať lacné a nekvalitné kúsky je naozaj iba strata času a peňazí, nehovoriac o tom, že tú “lacnosť” z nich aj cítiť. Každý kto sa v móde aspoň trochu vyzná, hneď odhalí, že nosíte nekvalitnú napodobeninu. A vy predsa nechcete vyzerať lacno, alebo sa mýlim? Pri kúpe sa teda zamerajte hlavne na materiál z ktorého je ušitá.

Priemerná váha dámskej kabelky je okolo dvoch kíl a práve preto hľadáme materiál, ktorý toho zvládne naozaj veľa. Najlepšou voľbou je jednoznačne koža. Kožené kabelky sú odolné a vydržia skutočne dlho. Starostlivosť o ne je nenáročná a v neposlednom rade vyzerajú luxusne a štýlovo. Cena je síce vyššia ako pri lacných napodobeninách, ale životnosť takejto kabelky sa meria na roky a nie na mesiace. Menej je niekedy viac a tak radšej zainvestujte do poriadnej, kvalitnej kabelky, ktorá vás nesklame, než mať doma hromadu lacných fejkov, ktoré nič nevydržia.

Ako si vybrať správnu kabelku

dámska kabelka
Klasická béžová kabelka sa hodí ku každému outfitu

Pri výbere dámskej kabelky neberte na začiatok ako hlavné kritérium módne trendy. Jasné, treba myslieť aj na to, čo je teraz IN, ale dôležité je, aby vám sedela k vášmu šatníku a postave. V prípade, že ste vysoká a štíhla, veľké a štvorcové kabelky budú tou správnou voľbou pre vás. Ak ste ale nižšia s pár kilami naviac, siahnite radšej po menších kabelkách.

Pri výbere farby myslite hlavne na oblečenie vo vašom šatníku, aby ste neskôr nemali problém skombinovať to. Ak chcete pôsobiť elegantne, zvoľte skôr neutrálne odtiene.

Jednofarebná kabelka bez vzoru je ľahšie kombinovateľná, ak sa ale rada obliekate do jednofarebných kúskov, výrazná kabelka bude skvelou voľbou. A čo sa štýlu týka, veľmi obľúbené túto sezónu sú tzv. Crossbody ako aj vaky (Bucket bag). Nezaostávajú ani listové (Clutch) kabelky, ale kráľovnou kabeliek naďalej ostáva Shopper bag, do ktorej zmestíte všetko potrebné, využijete ju na nákupy alebo na športovanie a navyše sa hodí ku každému oblečeniu. Inšpirujte sa novými kabelkami napr. aj TU.