Užívajte si výhody cúvacieho senzora vylepšených kvalít!

Parkovanie vám doposiaľ nerobilo žiadne vrásky? Pritrafili sa však práce na ceste a v dôsledku toho na istý čas aj zhoršený a stiesnený terén na cúvanie? Koľkokrát ste to vzali obrubníkom alebo len tak-tak sa vyhli susednému autu? Načo si situáciu ešte viac komplikovať, keď vám vaše plynulé parkovanie môžu odteraz ostatní len závidieť! Stačí vlastniť špičkový cúvací senzor pre monitoring okolia vozidla od 1,5 do 2 m.

cúvací senzor
Cúvací a parkovací senzor Vertex XD 364 LED GRAF displej

Čo hľadať za princípom fungovania cúvacieho senzora?

Základom je to, že každý cúvací senzor vysiela ultrazvukový signál. Čas, za ktorý sa odrazené vlny dostanú od prekážky k senzoru, hodnotíme ako zásadný ukazovateľ vzdialenosti. Vzdialenosť je jednoducho ohlasovaná intenzitou zvukovej signalizácie (pípaním), resp. výhodnejšie sú cúvanie sety s kamerou.

Ak vás cúvací senzor prekvapí nepretržitým varovným signálom, treba spozornieť, pretože ste práve v tesnej blízkosti od prekážky. Hrozí zvýšené nebezpečenstvo nárazu, no ani s týmto vybavením nie ste nikdy „za vodou“! Pozorne sledovať okolitý terén je stále na vašich pleciach, pretože voči pohybujúcim alebo visiacim predmetom je aj cúvací senzor nepostačujúci. Vždy k nemu pristupujte objektívne, ako k bežnej doplnkovej výbave svojho vozidla.

Prácu s cúvacím senzorom máte o to zjednodušenú, že sa aktivuje automaticky po zaradení spiatočky, resp. parkovacieho spínača. Je možné domontovať ho do každého automobilu a pre úplne miniatúrne rozmery sa nemusíte obávať výraznej zmeny na vzhľade vášho vozidla.

cúvací senzor
Parkovacie senzory k autorádiu/monitoru

O poznanie bohatší pomocou kamery napojenej na LCD displej?

Áno, pretože okrem zvukovej signalizácie disponujete informáciou o vzdialenosti od prekážky. Na trhu sú desiatky typov, najmodernejšie disponujú trajektóriami, nočným videním a celokovovým telom pre lepšiu odolnosť. Požiadavky na správnu montáž a používanie nájdete v danej schéme od výrobcu. Štandardný balík obsahuje video kábel, napájací kábel a samotnú cúvaciu kameru. Prajeme vám príjemné a bezpečné jazdenie a cúvanie.