Čižmy nad kolená nie sú len pre vysoké a štíhle 

S blížiacou sa zimou už mnohé dámy otvárajú svoje botníky a kontrolujú či sú na chladné dni vybavené. Či majú zateplené tenisky, čižmičky, aké čižmy budú vlastne na túto zimu potrebné….? 

Každá z nás má asi iný vkus a zatiaľ čo mnohé dámy preferujú čižmy nad členky alebo tesne pod kolená, tak, aby dokonale zakrývali a zohrievali lýtko, nájdu sa aj také, ktoré majú vášeň – či už príležitostnú alebo trvalú – pre čižmy nad kolená. Áno, väčšine z nás sa pri tomto spojení vybaví Julia Roberts s vysokými čižmami po stehná a ešte dlhšími nohami, ktoré jej môžeme iba v dobrom závidieť. Ale verte či neverte, čižmy nad kolená nepatria len do Hollywoodu a nie sú fenoménom len vysokých žien.  

Červené semišové čižmy nad kolená
Dnes už nájdete čižmy nad kolená vo farbách a prevedeniach od výmyslu sveta

Vysoké čižmy, čižmy s vysokou sárou, najkrajšie ukážu na dlhých nohách, to nepochybne. My, ktoré vyzeráme ako „malé“ pivo, sa do nich bežne nepúšťame, ale veríme, že majú v sebe isté čaro. V prvom rade čižmy nad kolená sú viac imidžovou ako praktickou záležitosťou. Klasické kožušinkové hrejivé čižmy sú skôr tie s nízkym zvrškom, predstavte si kožušiny a zateplenie topánok do polky stehien! A práve kvôli imidžovosti sa s vysokými čižmami dá krásne vyhrať.  

Elastické čižmy nad kolená 

Čižmy nad kolená sú práve pre svoju výšku najmä z elastických materiálov, takzvané ponožkoidné alebo z mäkkej usňovej kože, syntetika vyzerá v týchto výškach príliš „umelo“, niekedy lacno a veľmi neforemne. Pomerne často sa stretávame so semišovými mušketierkami alebo mušketierkami z ekokože. Nosenie týchto čižiem, ktoré poznáme práve pod názvom „mušketierky“, má tiež svoje pravidlá a keď sa v nich nájdete, môžete byť na zimu vo vysokých čižmách právom hrdé… 

Vysoké čižmy sú použiteľné najmä k outfitom so šatami, legínami, skrátka v podobe, kedy dáte čižmám patričný priestor. Najobľúbenejšie sú samozrejme čierne mušketierky, klasikou sú hnedé čižmy nad kolená, nebráňte sa však ani novým farbám a dizajnom. Mušketierky s motívom leopardej kože Vás možno neoslovia, áno, majú svoje špecifické publikum, ale čo tak dať priestor zamatovej námorníckej modrej či luxusnej tmavozelenej?  

Čierne mušketierky sú klasikou, ktorá vyzerá dobre nielen na vysokých a štíhlych ženách

Vysoké čižmy sú buď z elastických materiálov na nazúvanie alebo majú plný alebo čiastočný zips. Pochopiteľne, čím dlhší je vnútorný zips, tým pohodlnejšie sa topánky obúvajú a nosia. Kto by potreboval čižmy, do ktorých sa bude „súkať“ 20 minút? Preto je väčšina týchto modelov aj s flexibilným šnurovaním, ktoré čižmu udrží na správnom mieste a nositeľku príliš nezaťažuje.  

Len málokedy nájdete svoje vysoké čižmy aj plne funkčné – hrejivé a pohodlné. Na druhej strane, nie vždy je imidž nanič a hoci vysoké čižmy zimu nerobia, rozhodne môžu prispieť k jej štýlovému prežitiu.