Čistenie fasád – jedno z riešení, ako ušetriť pri rekonštrukcii domu

Plánujete rekonštrukciu domu? Rekonštrukcia domu je pre majiteľov zväčša finančne veľmi náročná a častokrát sa stáva, že majitelia pri rekonštrukcii prekročia svoj plánovaný rozpočet aj dvojnásobne. My však máme pre vás zopár tipov, ktoré by vám mohli pomôcť ušetriť nemalé finančné prostriedky.

Čistenie fasád vám ušetrí až 70% nákladov

Začnime najprv zovňajškom. Je váš dom zvonka špinavý? Pravdepodobne ste začali ihneď zvažovať, že fasádu natriete novým náterom. Pokiaľ však vaša fasáda nie je poškodená, ale iba znečistená, boli by to zbytočne vyhodené peniaze. Dnes vám profesionálne firmy dokážu vyčistiť fasádu v priebehu jedného dňa a vy tak ušetríte až 70% nákladov oproti novému náteru. Čistenie fasád teda môže byť veľkým pomocníkom pri šetrení financií v rámci rekonštrukcie.

Zvládnete to aj sami!

Čistenie fasád nie je jedinou možnosťou, ako pri rekonštrukcii ušetriť. V rámci rekonštrukcie sa vyskytne množstvo vecí, ktoré si budete vedieť urobiť aj svojpomocne alebo s malou pomocou vašej rodiny či priateľov. Mnoho domácich majstrov zvládne samo napríklad búranie priečok, ťahanie vnútorných omietok či pokládku podlahy. Popremýšľajte, čo všetko by ste vedeli urobiť pri rekonštrukcii svojpomocne a môžete ušetriť až 45% nákladov.

Využite všetko, čo máte k dispozícii

Pri rekonštrukcii vám zostane množstvo vecí, ktoré by niekto iný mohol považovať za „odpad“, avšak ak ste dostatočne kreatívny, vy ich môžete zužitkovať. Ako príklad môžeme uviesť starý nábytok, ktorý si viete zrenovovať alebo rozbité kachličky, ktoré môžete využiť ako dekoračnú mozaiku. Hoci sa to na prvý pohľad nemusí zdať, tento bod vám dokáže ušetriť tiež zopár peniažkov navyše.

Podeľte sa s nami o vaše skúsenosti z rekonštrukcie domu! Zvládli ste ju svojpomocne? Využili ste profesionálne čistenie fasád? Alebo ste zapojili svoju kreativitu?