Čistenie fasád – detail, na ktorý netreba zabúdať ani pri budovaní biznisu

Ak budujete svoj biznis v akejkoľvek oblasti, je nám jasné, že musíte myslieť na nespočetné množstvo dôležitých vecí a tak často nezostáva priestor pre riešenie malých (no o to viac dôležitých) detailov. Jedným z takýchto detailov, na ktoré majitelia biznisu často zabúdajú, je napríklad aj čistenie fasád, ktorému sa bližšie povenujeme v našom článku.

čistenie fasád

Prvý dojem je kľúčový

Či už vlastníte reštauráciu, bar, menší penzión, obchod s oblečením alebo kozmetický salón, jedna vec sa nikdy nemení. Dôležité je, aký prvý dojem zanecháte v zákazníkovi, prípadne potenciálnom zákazníkovi.

Predstavte si, že ste na mieste svojho zákazníka – prechádzate jednou z najrušnejších ulíc v meste a hľadáte miesto, kde by ste si mohli spolu s rodinou alebo priateľmi posedieť a dobre sa najesť. Pravdepodobne dáte na svoj prvý dojem – skôr než ošumelú reštauráciu so špinavou fasádou si vyberiete udržiavaný a čistý podnik. Tak funguje naše podvedomie. Ak sa majiteľ biznisu nestará o celkový vzhľad svojej reštaurácie, ako by sa potom mohol starať o kvalitu a chuť vášho jedla? V tomto prípade je teda výber zákazníka jednoznačný.

Rovnako to platí napríklad aj pri výbere dovolenky. Ak si prechádzate množstvo rôznych hotelov a penziónov, samozrejme, zohrajú úlohu faktory ako lokalita, vybavenie či cena, avšak určite budete brať do úvahy aj celkový vzhľad daného ubytovacieho zariadenia. Kto by už len chcel stráviť svoju dovolenku na mieste, ktoré už na prvý pohľad vyzerá špinavo a možno dokonca vidieť na fasáde stopy po plesniach a riasach?

cistenie fasad

Nech už teda vlastníte akýkoľvek biznis, jedno je isté – je potrebné dbať na to, ako zapôsobíte na zákazníka hneď na prvý pohľad. Nuž a v tomto smere vám môže pomôcť úplne jednoduchá vec – pravidelné čistenie fasád.

Pravidelné čistenie fasád – investícia, ktorá sa vám vráti

Pokiaľ nie je váš biznis umiestnený vo veľmi znečistenom prostredí, v zásade platí, že čistenie fasád stačí absolvovať raz za 4 – 5 rokov. Ak zoberiete do úvahy, že profesionálne čistenie fasád sa pohybuje okolo sumy 3,8 eura za meter štvorcový, potom sa táto investícia určite oplatí. Nádherný a čistý exteriér vám totižto môže viditeľne zvýšiť počet vašich zákazníkov za minimálne náklady.