Capačky pre deti aj najmenších

Topánočky pre najmenšie detičky poznáme pod pomenovaním capačky pre deti. Je to druh detskej obuvi, ktoré nemajú podošvu a plnia hlavne estetickú a ochrannú funkciu. Chránia detské nožičky pred zimou a možným úrazom detí neustále  kopkajúcimi nožičkami do strán. Topánočky sú mäkké, ohybné a väčšinou nemajú pevnú podrážku. Práve tieto ich vlastnosti robia capačky ideálnou topánočkou pre našich najmenších. Detská nožička totiž pre svoj správny vývoj potrebuje dostatočný priestor k rastu a pohybu. 

capačky pre deti
Detské dizajnové CRAZY capačky pre deti

Capačky pre deti sú ideálnou obuvou 

     Aj podľa detských ortopédov sú capačky vynikajúcou obuvou pre najmenšie deti. Nožičku dieťaťa pri jeho prvých krôčikoch udržiavajú v kolmom postavení smerom k podložke. Prispievajú k rozvoju stabilného chodila, nožných kostičiek a členku. Podošva capačiek je tenšia a ľahšie ohybná ako pri klasických detských topánočkách. Je tomu tak kvôli voľnej hybnosti nohy dieťaťa. Capačky sandálkové boli súčasťou života asi každého z nás.  Detská nôžka s obutými vhodnými capačkami je v bezpečí a môže sa prirodzene vyvíjať. Pevným obopnutím členku dieťaťa je možné predchádzať prípadným bolestivým drobným udalostiam. Topánočky pre najmenšie deti, zatiaľ ešte nechodiace bábätka, sa objavujú na trhu väčšinou v členkovom prevedení. Je to z toho dôvodu, že neposedné nožičky  dieťaťa sa snažia akékoľvek topánočky vytrvalo vyzúvať. Často sú také topánky nad členkom opatrené šnúrkou alebo jemným pásikom, V detskom veku je dôležité vnímanie dotykom. Dieťa sa postupne učí reagovať na zmenu povahy terénu, po ktorom sa snaží aj s našou pomocou chodiť.  

capačky pre deti
Vianočné capačky detské

Capačky sú tou najlepšou voľbou 

 Z mnohých dôvodov sú  capačky na začiatok tou najlepšou voľbou obuvi pre maličké deti. Nielen pre ich prvé krôčiky a objavné cesty a pokusy. Pri prvých krokoch je ochrana detskej nožičky veľmi dôležitá. Prvý rok dieťaťa je odborníkmi považovaný  za najdôležitejšie obdobie pre rozvoj detskej nožičky. Chodenie malých detí naboso,  v  ponožkách  alebo  v  capačkách pomáha detskej nožičke sa priebežne zdravo vyvíjať.