Budete si kupovať svoju prvú zbraň?

Ste už pomerne dlho v situácii hľadania základných informácií o ponuke ručných zbraní na trhu so zbraňami? Surfujete na internete, rozprávate sa o tom so známymi, ktorí sú držiteľmi zbrojného preukazu a občas si zájdu zastrieľať zo svojej pištole na najbližšiu strelnicu? Ako teda postupovať pri výbere tej správnej zbrane práve pre vás? Ako býva zvykom, odpoveď je jednoduchá. Správna zbraň je práve tá, ktorá sa vám osobne páči, máte na jej prevádzku a údržbu dostatočné finančné prostriedky a je zakúpená v renomovanom obchode so zbraňami.

Pištoľ alebo revolver?

V zásade si môžete voliť medzi pištoľou a revolverom. Je síce pravdou, že v dnešnej dobe sa uprednostňujú pištole a revolvery sú tak trochu neprávom zavrhované. V tomto okamihu výberu je potrebné si dobre rozmyslieť na čo a ako budem budúcu zbraň využívať. Kupujem si ju predovšetkým pre športové účely, alebo naopak ju budem denne skryto nosiť na svoju obranu. Alebo nakoniec po určitej dobe, ako sa to často stáva, bude zbraň väčšiu časť doby uložená bezpečne v trezore.

zbraň
Viete podľa čoho si vybrať vašu prvú zbraň?

Ďalšie príslušenstvo zbrane

Pred samotným nákupom zbrane je dobré sa uistiť, že k nej ľahko, alebo aspoň s rozumnou dostupnosťou, zoženiete ďalšie veci, ktoré k nej môžete potrebovať. Puzdrá, zásobníky, prípadne iné špeciálne doplnky a vylepšenia, ak po niečom takom časom zatúžite. Nie je nič smutnejšie, než si kúpiť zbraň a zistiť, že náhradný zásobník má dodaciu lehotu približne pol roka a puzdro určené pre túto konkrétnu zbraň sa v podstate ani nevyrába.

Kde si teda vyskúšať tú svoju zbraň?

Ak už máte hrubú predstavu, prešli ste množstvo diskusií a internetových odkazov, vybrali ste si niekoľko „kandidátov“ a dostali ste sa do štádia, kedy by ste si radi vyskúšali streľbu naživo. Čo teraz? Možností máte niekoľko. Ako prvá sa ponúka návšteva dobre vybavenej strelnice, kde vaše vybrané kúsky majú na zapožičanie. Zaplatíte, zapožičiate si ich, porovnáte a vyskúšate si ich pri streľbe.