Bezpečnostné schránky sú nielen v bankách

Ochrana rôznych osobných aj rodinných cenností vždy bola a aj dnes je aktuálna. Existuje niekoľko faktorov a okolností, ktoré je nutné zobrať do úvahy pri rozhodovaní sa o voľbe vhodnej bezpečnostnej schránky. Môže byť uložená v banke či inej finančnej inštitúcii. Alebo si ju môžete umiestniť na vhodnom mieste priamo v byte či dome. Predtým by si ale každý mal zvážiť, aké veci si v nej chce prechovávať. Kam ju bezpečne umiestni a aj koľko je ochotný za ňu zaplatiť.

bezpecnostna schranka
Bezpečnostná schránka nemusí byť umiestnená len v banke, ale aj u vás doma.

Prenájom bezpečnostnej schránky

     Môžete zvážiť kúpu domáceho mini trezoru alebo bezpečnostnej schránky a uschovať si svoje cennosti priamo vo svojom obydlí v stene. Hoci aj za zarámovaným portrétom vášho starého otca. Ďalšou možnosťou je bezpečnostná schránka, ktorú si môžete prenajať v miestnej finančnej inštitúcii. Schránku si môžete prenajať len na svoje meno, alebo môžete do prenájmu pridať ďalšie osoby. Ak sa rozhodnete pre spolu prenajímateľov, budú mať rovnaký prístup a práva k obsahu bezpečnostnej schránky ako vy samotný.

safety box
Bezpečnostnú schránku si môžete aj prenajať.

Bezpečnostná schránka namiesto digitálneho úložiska

    Bezpečnostné schránky sú navrhnuté tak, aby odolali prírodným katastrofám, ako sú požiare, záplavy, hurikány a tornáda. Sú vyhľadávané a užitočné aj pre ľudí, ktorým nevyhovuje digitálne úložisko. Správnu veľkosť akéhokoľvek menšieho trezoru volíme podľa dostupného priestoru. Väčšina zákazníkov robí bežnú chybu, že nepremýšľajú o správnom mieste pre bezpečnostnú schránku. V súčasnosti sú bezpečnostné schránky dostupné v rôznych veľkostiach. Poraďte sa vopred, vyberte si a zmerajte si vhodný priestor. Ľudia zvyčajne uchovávajú svoju bezpečnostnú schránku v bezpečí domova s pocitom, že to majú oni sami všetko pod kontrolou.

Výhody bezpečnostnej schránky

   Bezpečnostné schránky priamo v banke sú pre ľudí skvelou voľbou z viacerých dôvodov. Budovy bánk sú nepochybne bezpečnejšie ako domovy väčšiny ľudí. Bez ohľadu na cennosti, ktoré vlastníte, či už sú to zlaté mince, rodinné šperky alebo akciové certifikáty, je oveľa ťažšie preniknúť do bánk. Zabezpečených vonkajších a vnútorných priestorov plných alarmov, videokamier a špičkových zabezpečovacích zámkových systémov. Trezory, v ktorých sú uložené bezpečnostné schránky, sú tiež konštrukčne stavané tak, aby odolali aj tým najničivejším prírodným katastrofám.