Bavlnené obliečky pre najlepší spánok

Bavlnu poznali starí Egypťania pravdepodobne v období cca 12.000 rokov pred n.l. a preukázateľne ju ľudia pestujú už najmenej 7.000 rokov. Stopy po starovekých bavlnených látkach boli objavené v mnohých kultúrach po celom svete. Bavlnu tak možno vnímať ako prvé prírodné rastlinné vlákno, ktoré si ľudia obľúbili pre svoju jemnosť. Tradičné bavlnené obliečky sa dnes  radia medzi najrozšírenejšiu posteľnú bielizeň na trhu. Preto ich v hojnej miere nájdete aj v obchodoch či na e – shopoch. Môžete ich kombinovať s príjemnými froté plachtami, s ktorými vytvoria útulné miesto na spanie. Obliečky z bavlny sa vyrábajú v jemných i pestrejších farbách a širokej škále atraktívnych motívov, ktoré si aj po mnohých praniach udržujú príjemný vzhľad.

bavlnené obliečky
Damaškové bavlnené obliečky sú vyrobené z vysoko kvalitnej česanej egyptskej bavlny.

Luxusné bavlnené obliečky

Luxusné bavlnené obliečky sa vyrábajú z dlhovláknitej bavlny o jemnosti 10 tex (a menej). Táto bavlna je tiež niekedy označovaná ako legendárna egyptská bavlna, ktorá naozaj robí rozdiel v kvalite spánku a to z viacerých dôvodov. Všeobecne platí, že čím je bavlnené vlákno dlhšie, tým je jemnejšie a tým má nižšie číslo tex. Pre úplnosť dodajme, že jednotka tex uvádza hmotnosť jedného 1.000 m dlhého vlákna. Pri obliečke z dlhovláknitej bavlny tak jedno 1.000 m dlhé vlákno váži iba 10 gramov. Egyptská bavlna vám tak poskytne pocit ľahkosti a priedušnosti.

Luxusné damaškové bavlnené obliečky

Stále najlepšie

Bavlnené obliečky sú u nás najžiadanejším typom posteľného povlečenia, a to hneď z niekoľkých dôvodov. Posteľná bielizeň z bavlny je priedušná, pevná, príjemná na dotyk, môžete ju bez problémov prať v práčke. Ponúka sa v nespočetnom  množstve vzorov a farieb. Vzhľadom k tomu, že sa jedná o čisto prírodný materiál, sú obliečky zo 100% bavlny vhodné aj pre alergikov. Obliečky z bavlny tiež  sajú veľmi dobre  vlhkosť, respektíve pot. Túto vlastnosť iste oceníte v horúcich letných nociach.