Balerínky naše každodenné

balerínky
Balerínky – maximálne pohodlné a roztomilé, ale iba pre nás

Balerínky – typ obuvi, ktorý nechýba v botníku hádam žiadnej ženy. Pohodlné a zároveň elegantné, vhodné do práce, do mesta aj na významnejšie spoločenské udalosti. Prečo by sme ich teda nemilovali? Toho sú si vedomí aj módny dizajnéri a výrobcovia obuvi. Balerínky sú už niekoľko sezón po sebe hlavnou doménou predovšetkým jarných, ale aj letných kolekcií obuvi. Čo na to však vravia lekári a tiež naši muži?

Od lekárov jednoznačne „NIE“

Lekári sú väčšinou zhrození už len pri slove balerínky. Hoci sa môže zdať, že sú pre našu nohu nesmierne pohodlné, určite pre ňu nie sú zdravé. Ide hlavne o to, že sú rovné, neposkytujú nohe žiadnu oporu a častokrát sú práve ony príčinou plochých nôh. Čo však nosiť, keď podľa lekárov nie sú zdravé vysoké opätky, ale ani naopak – balerínky?

Balerínky do kabelky

Samozrejme, kvalitné tenisky sú zrejme najzdravšou obuvou, ale tie v mnohých prípadoch napr. do práce nosiť nemôžeme. Preto je podľa odborníkov vraj najvhodnejšie striedanie obuvi. Pokojne si dajte dva krát do týždňa na nohy balerínky, dva krát zasa lodičky na opätku – pre vašu nohu to tak bude oveľa lepšie a hlavne zdravšie. Vyriešiť to môžete aj tak, že ráno si obujete lodičky a v priebehu dňa ich potom vymeníte za balerínky. Na to sú najvhodnejšie tzv. skladacie balerínky, ktoré sa vám bez problémov zmestia do kabelky.

Mužov viac potešíte lodičkami…

balerínky
Prečo lekári a muži vo všeobecnosti nemajú radi balerínky?

Čo je však zaujímavejšie, balerínkami nie sú nadšení ani muži. Hoci by sa mohlo zdať, že sú milou, romantickou a ženskou obuvou, väčšina mužov tvrdí, že sú na ženách úplne asexuálne. Ženy v nich vraj pôsobia infantilne a čo je najhoršie – balerínky nám skracujú nohy. Na druhej strane by to však nemalo byť pre nás žiadnym prekvapením. Už dlho je jasné, že mužov najviac očaria lodičky na primerane vysokom podpätku, v ktorých je naša chôdza ladnejšia, držanie tela oveľa lepšie a hlavne sú vďaka nim naše nohy dlhšie.