Atmosféra futbalového zájazdu sa dá zažiť aj v Rakúsku

futbalový zájazdFutbalové zájazdy sú medzi fanúšikmi čoraz obľúbenejšie už aj na Slovensku. Veď kto by nechcel zažiť atmosféru El Clasica, zápasov Premier League alebo Ligy Majstrov? Všetky tieto zájazdy za kvalitnými futbalovými zápasmi majú spoločný menovateľ. Jedná sa zväčša o niekoľkodňový futbalový zájazd a program nie je iba o futbale.

Pravdou je to, že kto by letel na druhý koniec Európy iba pre jeden zápas. Program sa zväčša dopĺňa aj o ďalšie udalosti. Či už sú to nákupy, prehliadka mesta, pamätihodností alebo návšteva kultúrnych podujatí. Na základe týchto faktorov sa zvyšuje aj cena daného zájazdu a nie každý milovník futbalu si ju môže dovoliť.

Jednodňový futbalový zájazd

futbalový zájazd

Tento typ futbalových zájazdov má väčšina slovenských fanúšikov spojených s návštevou zápasov našej ligy a organizovanými priamo fanklubmi. O kvalite našej ligy by som hovoriť nechcel, ale pokiaľ má futbalový fanúšik záujem vidieť kvalitný zápas a neobetovať tomu celý predĺžený víkend má aj inú možnosť.

Zaujímavou alternatívou by napríklad mohol byť aj zápas dvoch viedenských rivalov. Viedenské derby má dlhú históriu. O kvalite zápasov dlhoročných súperov o miesto na špici rakúskej ligy nikto nepochybuje. Hoci oba celky sú aktuálne v tieni milionárskeho klubu zo Salzburgu o miesto vicemajstra sa určite hrdinsky pobijú.

Nasvedčuje tomu aj bilancia vzájomných zápasov, ktorých odohrali spolu už viac ako 3000. Táto bilancia nahráva mierne domácemu Rapidu. Rapid v histórii získal aj viac titulov ako Austria. Takže o náboj v tomto zápase dvoch mestských rivalov určite núdza nebude.

Futbalový zájazd aj za menej peňazí

Hoci všetci futbalový fanúšikovia majú zájazd na futbal zafixovaný s väčšou sumou peňazí, nemusí tomu byť tak. Na mestské derby do Viedne organizujú zájazdy už aj cestovné kancelárie zo Slovenska. Skvelým argumentom na účasť na tomto zájazde nie je iba kvalitný futbal, ale aj priaznivá cena. Tak kto chce vidieť kvalitný futbal nie len na televíznej obrazovke, ale aj naživo neváhajte. Lístky sa rýchlo míňajú.