Antalya je vraj perlou Tureckej riviéry

Vyhľadávaná turistická a dovolenková destinácia Antalya je hlavným mestom tureckej Antalyjskej provincie. Podľa posledného sčítania tu žije viac ako milión obyvateľov. Rozľahlé pobrežie nachádzajúce sa v Antalyjskom zálive je obmývané vodami Stredozemného mora. V neďalekom pohorí Taurus plnom zelene sa ukrývajú nielen úrodné políčka pomarančovníkov, ale aj  turistami navštevované vodopády Kursunlu.

Bohatá história aj prítomnosť

Súčasné mesto Antalya bolo pod názvom „Adalia“ založené  už v roku 160 pr. n. l. Najviac miestnych pamiatok  pochádza z obdobia rímskej nadvlády cisára Hadriána. Hoci dnes sa mesto neustále rozrastá, ešte na začiatku 20. storočia sa Antalya vyznačovala pokojnou, až ospalou atmosférou. To sa však zmenilo čoskoro potom, čo tu došlo k vybudovaniu medzinárodného letiska. Okrem bohatej histórie samotného mesta je  Antalya tiež výborným východiskovým bodom pre organizovanie zaujímavých výletov.

Antalya
Určite si tu prídete na svoje.

Pláže Konyaalti a Lara

Chcete si počas dovolenky hlavne oddýchnuť? Pokiaľ áno, tak nie je nič lepšie než sa natiahnuť na jednej z miestnych piesočnatých pláží a užívať si kúpanie v priezračnom mori. Pláží sa tu nachádza hneď niekoľko. Medzi najnavštevovanejšie patrí Konyaalti a Lara. Pláž Konyaalti  navštevujú predovšetkým vyznávači vodných športov a rodiny s deťmi. Východná pláž Lara sa nachádza 10 km za mestom. Práve sem mieria tí dovolenkári, čo si neželajú byť počas opaľovania príliš vyrušovaní.

Antalya
Určite sa oplatí navštíviť starú časť mesta.

Doprava a ubytovanie v Antalyi

Antalya disponuje vlastným medzinárodným letiskom, takže doprava sem je bez problémov. V meste samotnom je množstvo hotelov i malých penziónov, kde sa dá ubytovať. Najviac ubytovacích kapacít sa nachádza v blízkosti pláže Konyaalti, odkiaľ je to do centra mesta na skok. Ak chcete spoznať „pravé Turecko“, ubytujte sa v starej časti mesta. Okolo prístavu sa nachádza veľa malých príjemných penziónov, kde sú ceny za ubytovanie pomerne nízke. Ak budete chcieť po meste cestovať krížom krážom, určite využite miestne zdieľané taxiky. Bežnými linkovými autobusmi sa dá  z  Antalye pohodlne dostať aj do ďalších turistických letovísk, alebo do tureckého hlavného mesta Ankary.