Aký konvektomat do menšej reštaurácie?

Spoľahlivo a efektívne prevádzkovať akúkoľvek reštauráciu nie je jednoduchá záležitosť. O všetkom rozhodujú názory a pocity zákazníkov. Ako sú spokojní, ako o nás hovoria medzi svojimi známymi či ako často sa radi vracajú. Dôležité je preto nielen vyberať zamestnancov, odborne školiť svoj pracovný tím, ale aj investovať do toho najlepšieho vybavenia. Jedným z najdôležitejších zariadení je určite konvektomat. Ako toto dôležité gastro zariadenie funguje a aký model zvoliť do malého priestoru?

vacsi konvektomat
Konvektomat je jedným z najdôležitejších zariadení každej reštaurácie.

Ako funguje konvektomat?

    Každá reštauračná kuchyňa musí byť primerane vybavená. Bez plynového šporáku, chladiarenských a mraziacich zariadeniach, nerezovom nábytku a mnohých iných pomôcok sa kuchár a jeho pomocníci nezaobídu. Konvektomat je jedným z najdôležitejších zariadení každej reštaurácie.

konvektomat
Umožňuje ušetriť čas, pretože nemusíte neustále sledovať proces prípravy pokrmov.

    Jeho chod zabezpečuje systém, ktorý umožňuje pretláčanie horúceho vzduchu cez komory pece. Vzduch prechádzajúci cez filtre sa čistí od tukových častíc. Vďaka tomu sa pachy jedla v komore navzájom neprenášajú. To znamená, že môžete súčasne pripravovať mäso, zeleninu alebo ryby. Vyznačuje sa tiež rovnomerným rozložením teploty. Para zvlhčuje a zabraňuje vysychaniu surovín a tiež urýchľuje proces ich tepelného spracovania.

Konvektomat je zárukou efektivity

    V niektorých menších stravovacích zariadeniach stačí personálu na prípravu jedál plynový sporák. V reštauráciách je nevyhnutné vybavenie, ktoré zaručí rýchlu a efektívnu prácu. Konvektomat umožňuje všetky činnosti spojené s tepelným spracovaním surovín a prípravou pestrej škály pokrmov. Je to varenie tradičné ale aj na pare, grilovanie, pečenie pri rôznych teplotách, vyprážanie, blanšírovanie a regenerácia pokrmov. Vybrané pece sú vybavené aj modernými technológiami. Konvektomat je vďaka svojej funkčnosti doslova nutnosťou v reštauráciách a baroch pracujúcich pri vysokej obslužnej rýchlosti. Umožňuje tiež ušetriť čas, pretože nemusíte neustále sledovať proces prípravy pokrmov.

Ako si vybrať ten správny model?

    Každý priestor má iné špecifiká a veľkosť, a preto je výber konvektomatu individuálnou záležitosťou. Aby toto gastro zariadenie fungovalo čo najlepšie, musíte najskôr určiť veľkosť priestorov o ich obsadenosť, t.j. koľko jedál denne budete podávať, analyzovať obchodný profil a určiť si potreby a ciele konkrétneho podnikateľského zámeru.