Ste za aktívnu dovolenku na Kréte?

Naporúdzi je hneď niekoľko lákavých dôvodov, prečo sa rozhodnúť pre dovolenku práve na tomto najslávnejšom gréckom ostrove. Je to celkovo piaty najväčší ostrov v Stredozemnom mori. Podľa starogréckych mýtov je Kréta považovaná za miesto zrodenia Dia – vládcu olympských bohov. Dovolenka na Kréte predstavuje chvíle neopakovateľných zážitkov a kontrastov. Je to rušný ostrov plný nočného života, turistov a zábavy. Je to aj romantické pokojné miesto s nádhernými plážami a morom. Členitý hornatý ostrov, s úzkymi cestičkami, plný nádherných scenérií.

Kréta
Jeden z najkrajších Gréckych ostrovov.

Malé horské dedinky, útulné taverny

Vedľa hotelov a letovísk sú tu malé dedinky a útulné taverny, kde možno ochutnať pravú krétsku kuchyňu a syrové špeciality. Dovolenka na Kréte láka dovolenkárov nádhernou prírodou, romantickými plážami a početnými historickými pamiatkami. Milovníkov prírody nadchnú tiesňavy, jaskyne aj pláže. More s početnými zátokami, rozľahlými plytčinami a osviežujúcou vodou. Milovníci histórie určite nepohrdnú návštevou radu vykopávok a historických objektov, akými sú napríklad palác Knossos a Festos.

Kréta
S množstvom zaujímavých pamiatok.

Dovolenka na Kréte plná aktivity

Niekoľko výletov po ostrove ako súčasť vašej aktívnej dovolenky na Kréte vám určite len a len prospeje. Ak idete na dovolenku na Krétu, bola by škoda len vylihovať na pláži. Určite si počas dovolenky vyjdite niekam na výlet. Či už sa bude jednať o výlet individuálny, po vlastnej ose, alebo o výlet, ktorý usporadúva nejaká miestna cestovná kancelária. Vždy je potrebné si dobre vybrať. Možností výberu je dosť. Ste na dovolenke a váš čas je vzácny.  Jedným z tých určite zaujímavejších miest je antická pamiatka Gortys.

Kréta
Antická pamiatka Gortys.

Zákonník dórskych osadníkov

Gortynský zákonník je najstarším dochovaným európskym normatívnym právnym aktom. Je to svetoznáma  takmer úplne zachovalá epigrafická pamiatka v severnej časti archeologickej zóny Gortys.  Na povrchu kamenných blokov, do ktorých bol asi 500 rokov p. n. l. vytesaný Zákonník dórskych osadníkov, je zobrazený právny kódex mesta Gortis. Obsahuje trestné aj občianske právo. Neskúsite sa aj tam pozrieť v rámci vašej dovolenky na Kréte?