Ako vybrať správny kancelársky nábytok

Hoci si to veľa ľudí neuvedomuje, výber správneho kancelárskeho nábytku nemusí byť taký jednoduchý, ako by sa mohlo zdať. Nemusí sa jednať iba o výber nábytku do veľkej firmy, stačí, ak sa rozhodneme zariadiť si malú kanceláriu či pracovňu doma. Prvotná myšlienka znie jednoducho, stačí mi predsa stôl, stolička a skrinka na odkladanie dokumentov.

Prvotný problém prichádza už pri otvorení stránok internetových predajcov s kancelárskym nábytkom. V danej chvíli si uvedomíme, že stolov je nespočetne veľa druhov a typov stoličiek ani nehovoriac. Pokiaľ sa aspoň trochu nedokážeme zorientovať, tak buď nekúpime nič, alebo iba zbytočne vyhodíme peniaze za niečo, čo reálne nepotrebujeme.

Čo by mal teda zahŕňať kancelársky nábytok?

kancelarsky-nabytokZákladom každej kancelárie je určite pracovný stôl. Treba si uvedomiť, že sedením za kancelárskym stolom strávime až 90% času v kancelárii či pracovni. Preto je potrebné, aby kancelársky stôl mal dostatočné rozmery. Odporúčané sú minimálne 140 centimetrov dlhý a aspoň 70 centimetrov široký. Výška pracovnej dosky by sa mala pohybovať v rozmedzí 69 – 76 centimetrov.Pracovný kontajner so zásuvkami je rovnako základom spolu so stolom. Kontajner poskytuje priestor na odloženie všetkých predmetov, ktoré často používate. Pri kancelárskom nábytku je potrebné uvedomiť si zásadu, že na pracovnom stole by malo byť čo najmenej vecí. Teda logicky by mali byť odložené práve v kontajneri. Hlavne pri odchode z pracoviska by na stole malo ostať minimum vecí, aby sa ráno začínalo vždy s čistým stolom.

Policová skriňa – hlavné úložisko dokumentov v kancelárii. Pri jej výbere je nutné si aspoň predbežne určiť, koľko šanónov, kníh, dokumentov a iných predmetov sa tu bude nachádzať. Podľa ich predbežného počtu je potrebné vybrať aj veľkosť policovej skrine.

Poslednou, ale zďaleka nie najmenej dôležitou vecou, je výber kancelárskej stoličky. Avšak jej správnemu výberu sa venujem radšej v samostatnom blogu tu.

Výber správneho kancelárskeho nábytku nie je raketovou vedou. Dôležité je zamerať sa na niekoľko kvalitných kusov kancelárskeho nábytku ako sa snažiť dostať do vlastnej kancelárie všetky novinky na trhu. Pretože každá kancelária pôsobí preplnene a odpudzujúco pokiaľ je preplnená. Preto dbajte na myšlienku, že menej je niekedy viac. Inšpirovať sa môžete napríklad tu.