Ako si zrealizovať investovanie do akcií?

Uvažujete už pomerne dlho nad tým, ako výraznejšie zhodnotiť  svoje voľné finančné prostriedky? Jednou z možností, ako to urobiť, je aj investovanie do akcií. Akcie sú cenné papiere, ktoré emituje každá akciová spoločnosť. Majiteľom akcie je akcionár, ktorý vďaka jej vlastníctvu získava určité práva a je oprávnený dostávať pravidelný podiel zo zisku vo forme dividendy. K tomu, aby ste si mohli otvoriť investovanie do akcií, je nutné zrealizovať niekoľko krokov. 

investovanie do akcií
Investovanie do akcií vykonáte samostatne pomocou počítača.

Otvorenie účtu u brokera 

Prvým krokom je otvorenie účtu u brokera. Bez brokera nemožno mať prístup na burzu. Brokerský účet sa dá založiť rovnako ľahko ako bežný bankový účet. Často stačí online vyplniť formulár zvolenej brokerskej firmy. Potom odoslať požadované identifikačné údaje a účet bude behom niekoľkých dní založený. Následným krokom je vloženie počiatočného finančného depozitu vo vami zvolenej mene. Po pripísaní vkladu môžete začať obchodovať s akciami. 

Investovanie do akcií na konkrétnom trhu 

Ak máte otvorený brokerský účet, potom je dôležité vybrať si konkrétny akciový trh a akciedo ktorých chcete investovať. Na výber máte veľké množstvo trhov, môžete si vybrať nejakú slovenskú alebo českú akciu. Prípadne môžete kúpiť akcie zahraničných firiem (Apple, GoogleCoca-Cola, BMW a iné). Investovanie do akcií sa uskutoční cez obchodnú platformuAby ste mohli nakupovať akcie online, potrebujete k tomu obchodnú platformu. Obchodná platforma je softvérová aplikácia, ktorú si buď môžete nainštalovať do počítača alebo ju môžete používať priamo z webového rozhrania. S obchodnou platformou je potrebné sa zoznámiť. To aby ste vedeli, čo a ako urobiť, keď chcete nakúpiť akcie v stanovenej cene.

investovanie do akcií
Sledujte ako vaše investície rastú. Investovanie do akcií je výhodné.

Investovanie do akcií cez obchodnú platformu 

Zadanie pokynov v obchodnej platforme na nákup akcií konkrétneho trhu v určitej cene je základná znalosť. Tú musí mať každý burzový obchodník či investor. V princípe sa nejedná o nič zložité, počas niekoľkých málo kliknutí myšou je pokyn pripravený a za pár sekúnd odoslaný na burzu. Kto vie, jedného dňa sa vám investície prinavrátia tak, že si za ne užijete exotickú dovolenku pri mori. Držíme vám palce.