Ako si vybrať to správne gastro zariadenie?

Plánujete si otvoriť vlastnú reštauráciu? Alebo možno už dlhšie podnikáte v gastro sektore a chcete, aby sa kvalita vašich služieb zvýšila? Potom sa musíte priebežne postarať a množstvo vecí a detailov. Jedným z najdôležitejších rozhodnutí je však to, že vsadíte na profesionálne gastro vybavenie a zariadenie vašej prevádzky. To je v gastronómii kľúčové. Nákupom toho najkvalitnejšieho gastronomického zariadenia investujete do budúcnosti svojho podnikania. Všetky takéto zariadenia totiž umožňujú maximálne využiť schopnosti vašich zamestnancov – či už ide o obsluhu baru, kuchárov alebo cukrárov.

gastro vybavenie
Pri výbere gastro zariadenia je dôležité zvážiť veľkosť priestorov a počet zamestnancov.

Profesionálne gastro zariadenie

      Majitelia priestorov si kladú otázku, ako zariadiť ich stravovacie zariadenie tak, aby postupne naplnilo ich podnikateľské očakávania. V prvom rade by ste si mali dobre premyslieť, čo bude pri vašej každodennej práci najpotrebnejšie a najužitočnejšie. Zvážte veľkosť priestorov a počet ľudí, ktorí tam pracujú. Pri objednávaní vybavenia nezabudnite, že by malo byť prispôsobené potrebám používateľov. Malo by byť praktické a odolné. Oplatí rozhodnúť sa pre kvalitné gastro zariadenie, pretože nám bude slúžiť dlhú dobu. Okrem toho ušetríme na jeho údržbe, pretože sa bude oveľa menej často kaziť.

gastro kuchyna
V súčasnosti je na trhu k dispozícii široká škála gastro zariadení.

   Rovnako dôležité sú však aj ekonomické potreby firmy. Je rozumné zaobstarať si efektívne, spoľahlivé a energeticky úsporné zariadenia. Patria sem stroje na tepelné spracovanie potravín, zariadenia na ich skladovanie, ale aj kuchynský nábytok a kuchynské doplnky.

Ergonómia a funkčnosť  gastro zariadenia

    Ďalšou dôležitou otázkou pri zariaďovaní kuchyne v akejkoľvek gastro prevádzke je usporiadanie priestoru tak, aby zamestnanci mali voľný prístup k zariadeniam. Ako ich teda vybrať tak, aby práca v kuchyni prebiehala rýchlo a efektívne? Samozrejme, treba brať do úvahy konštrukčné obmedzenia a rozmery miestnosti. Musíte myslieť aj na počet zamestnancov a koľko pracovných stanovíšť budete potrebovať.

    V súčasnosti je na trhu k dispozícii široká škála gastro zariadení vrátane nábytku, takže ľahko nájdete niečo vhodné do vašich priestorov. Ak ide o vaše prvé dobrodružstvo s profesionálnou gastronómiou, oplatí sa hľadať pomoc u firiem špecializujúcich sa na vybavenie reštauračných prevádzok. Nákup zariadení „naslepo“ cez internet môže spôsobiť viac problémov ako úžitku.