Ako si vybrať kvalitné detské matrace?

Kvalitné detské matrace – ich výber a kúpa na našom trhu je čoraz náročnejšia, pretože spolu s narastajúcim dopytom sa zvyšuje aj množstvo tých menej kvalitných, a ten, kto sa nevyzná lepšie v tejto problematike, len ťažko rozlíši kvalitu od nekvality. Som presvedčená, že každý rodič chce pre svoje dieťa len to najlepšie a práve preto som sa rozhodla napísať pre vás tento článok, v ktorom by som vás rada oboznámili s niekoľkými informáciami ohľadom správneho výberu matracov pre vašich spachtošov.

Vek zohráva dôležitú rolu

detské matraceV prvom rade je dôležité si uvedomiť, že detské matrace a ich výber záležia najmä od veku dieťaťa. Vo veku od 0-3 rokov je pre nich vhodný úplne iný typ matracu ako vo veku od 3-13 rokov či v období dospievania vo veku od 13-20 rokov.

Detské matrace pre deti vo veku 0-3 roky

Začneme teda poporiadku. Vyberáte práve vhodný matrac do detskej postieľky? V tom prípade berte na vedomie, že bábätká prespia väčšinu dňa a teda v postieľke strávia aj väčšinu času. Ich chrbtica je v ranom štádiu vývinu a to je dôkazom toho, že správne rozhodnutie, aké detské matrace kúpiť je v tomto veku najdôležitejšie. Novorodeniatka, bábätká či batoľatá potrebujú pre svoje telíčko čo najtvrdší a zároveň najflexibilnejší druh matracu. Odporúčaná hrúbka je okolo 15 cm, úplne tabu sú detské matrace, ktoré sú tenšie ako 10 cm.

Praktické využitie nadovšetko!

Pri výbere matraca pre deti vo veku 0-3 roky tiež treba zvážiť ich praktickosť pre denno-denné využitie. Veľmi nápomocný vám môže byť napr. poťah, ktorý je možné odzipsovať a následne dať oprať. Táto možnosť vám zabezpečí jednoduchšiu hygienu pri menších „nehodách“, ktoré sú v tomto veku najčastejšie a taktiež je to spôsob, ako detské matrace efektívne zbaviť roztočov a rôznych alergénov, ktoré by mohli u tak maličkých detí vyvolať alergie, astmu či iné dýchacie problémy.