Ako si správne vyberať svadobné šaty

Výber svadobných šiat netreba podceňovať!

Aké zásady by mala nevesta dodržiavať pri výbere svadobných šiat?

Predsa len, je to Váš veľký deň „D“, a preto je pre každú nevestu veľkou výzvou, stať sa tento deň skutočnou princeznou večera. Poďme sa pozrieť, čo to pre nevestu vlastne znamená…

Nech už patríte do akejkoľvek kategórie typu ženy, všetky bez rozdielu na vyznanie a štýl života chcete byť predsa prenádherné. Tu je niekoľko rád, ako si šaty vybrať správne…

Prvý faktor je samozrejme typ Vašej postavy. Nemeňte sa pred svadbou na iného človeka. Rešpektujte svoju postavu takú, aká je. Šaty sa samozrejme dajú rôzne prispôsobiť, a preto nám verte, svadbu si ďaleko viac užijete, ak na nej zostanete sama sebou. Prejaví sa to napríklad aj prirodzeným prejavom na svadobných fotografiách.

Samozrejme, máte niekoľko možností ako sa k vysnívaným šatám dopracujete. Šaty sa dnes dajú požičať, kúpiť alebo nechať ušiť na mieru. V prípade kúpy alebo šitia šiat na mieru je voľba jasná. Jednoducho viete, čo chcete a spolu so šikovným krajčírom si šaty necháte ušiť na mieru.

V obchode zasa nemôžete šaty doslova prispôsobovať sebe a výberom ste samozrejme obmedzené. Nezabudnite, že šaty sa použijú prakticky jeden krát, a preto je vhodné sa zamyslieť aj nad ekonomickým ukazovateľom.

Preto tu máme mnohé svadobné salóny, ktoré sú skutočne vhodnou cestou ako si šaty zaobstarať a ušetriť nemalé prostriedky. Personál napr. v salóne Betty Vám veľmi ochotne poradí a samozrejme prispôsobí šaty skutočne ako na mieru. Zvážte preto práve túto možnosť.

svadobné šaty

Farba šiat je subjektívna pre každú nevestu. Dbajte na to, aby šaty žiarili a dokonale dopĺňali Vašu osobnosť. Váš úsmev, Vaše pohyby, to všetko je úzko spojené s celkovým dojmom z nevesty. Zladiť preto treba nielen tvar, ale i farbu a samozrejme líčenie. Odporúčame poradiť sa s odborníkom.

Pozor na make-up pri skúšaní šiat! Odporúčame si skúšanie šiat dôkladne odkomunikovať a dohodnúť priamo so salónom. U nás v Salóne Betty Trenčín  alebo v Salóne Betty Myjava Vám veľmi ochotne poradíme a dohodneme termín.

svadobné šaty

Topánky si vyberte na skúšanie šiat také, aby skutočne reprezentovali výšku, ktorú budete mať aj v deň svadby. Je dôležité dĺžku šiat upraviť presne na tento rozmer. Dajte si pozor na subjektivitu a nechajte sa ohodnotiť niekým, kto Vás pozná a je ochotný Vám kriticky povedať každý detail. Je dôležité, aby ste na svojej vysnívanej svadbe pôsobili prekrásne, ale zároveň prirodzene. Vaši hostia a rodina to rozhodne privítajú.

Poznačte si svoje požiadavky na šaty a v prípade hľadanie tých správnych šiat tak budete mať chytrý našepkávač vždy poruke.

Vaše šaty si vyskúšajte v pohybe, určite ich neskúšajte len postavením sa pred zrkadlo. Skúste si čupnúť, skúste si sadnúť, skúste improvizovať rôzne pohyby, ktoré Vás potom v deň „D“ môžu stretnúť. Musíte sa cítiť pohodlne a komfortne. Nie je nič horšie, ako keď na videozázname zo svadby si často niečo upravujete, alebo dávate najavo, že Vám na šatách niečo jednoducho vadí.

svadobné šaty

Ak si myslíte, že sa vo vybraných šatách cítite už naozaj výborne, spravte si niekoľko fotografií. Niektoré šaty síce naživo vyzerajú skvelo, no na fotografiách môžu pôsobiť horšie. Otestujte si to jednoduchými testovacími fotografiami. Predsa len po svadbe zostanú spomienky práve v krásnych fotografiách. Bude úžasné, ak jedného dňa svojej rodine ukážete, ako ste svoj deň „D“ žiarili.

Odtieň šiat si prekontrolujte jednak pod umelým tak aj pod prirodzeným svetlom. I na to treba myslieť a práve preto je vhodné šaty skutočne vybrať dôsledne.

Veríme, že naše rady Vám pomôžu uľahčiť proces výberu Vašich vysnívaných svadobných šiat… a Vaša svadba bude exkluzívna…

Salón Betty