Ako sa starať o oblečenie na motorku značky Halvarssons

Aj to najkvalitnejšie oblečenie vyžaduje určitú mieru nutnej starostlivosti. Hoci sa výrobca snaží vyrobiť oblečenie čo najkvalitnejšie a spĺňajúce všetky bezpečnostné a kvalitatívne parametre jeho životnosť s narastajúcim vekom ovplyvňuje čoraz viac starostlivosť majiteľa. Dôležitým faktorom je napríklad sušenie mokrého oblečenia na motorku, ktoré by nikdy nemalo prebiehať pri priamych zdrojoch tepla. Naopak malo by prebiehať pomaly pri izbovej teplote. V tomto blogu by som rád priniesol niekoľko rád ako sa starať práve o oblečenie švédskej značky Halvarssons.

moto-oblecenie-halvarssons

Oblečenie na motorku z kože

Pri tomto materiály je potrebné si uvedomiť, že koža nesmie nikdy úplne vyschnúť. V prípade vyschnutia sa trhá a vlákna praskajú. Čo znižuje vode odolnosť a životnosť odevu, ale hlavne môže byť nebezpečné v prípade pádu.

Čistenie hmyzu a jemných nečistôt je možné za pomoci vlhkej hubky, prípadne s pomocou jemného čistidla na kožu. Pokiaľ si chcete zachovať pôvodné vlastnosti oblečenia nikdy nepoužívajte žiadne chemikálie. Pre udržanie dostatočnej pružnosti kože je potrebné ju pravidelne krémovať. Vďaka tomu sa niekoľkonásobne  predĺži životnosť koženého oblečenia na motorku.

Textilné oblečenie na motorku

Textilné oblečenie na motorku by malo byť prané v pravidelných intervaloch a pri praní by mali byť presne dodržané pokyny výrobcu. Inak sa vlastnosti a kvalita oblečenia môžu výrazne zhoršiť, prípadne sa oblečenie môže úplne zničiť. Pred praním je rovnako nutné vybrať všetky chrániče a výstuhy, pretože by sa pri praní mohli nenávratne poškodiť. Je nutné nezabudnúť aj na správnu impregnáciu, ktorú treba obnovovať minimálne po každom treťom praní.

Správne sušenie oblečenia

Pri sušení treba dbať na to, aby oblečenie nebolo žiadnym spôsobom zdeformované, ale správne vystreté a sušilo sa pri izbovej teplote. Nesprávne sušenie môže zničiť aj to najkvalitnejšie oblečenie a pri oblečení na motorku to platí obzvlášť. Hlavne je nutné sa pri sušení vyhýbať priamemu zdroju tepla a sušičke ako takej.

Starostlivosť o oblečenie na motorku nie je žiadna extrémna veda. Stačí sa iba riadiť inštrukciami výrobcu a informovať sa aj priamo u predajcu. Vďaka správnej starostlivosti vám môže investícia do oblečenia na motorku od značky Halvarssons slúžiť veľmi dlho.