Ako prebieha umývanie fasády?

Znečistenie fasády je síce bežnou, no zato veľmi nepríjemnou záležitosťou, ktorú musia majitelia domov a iných budov riešiť pravidelne. Za znečistenie sú zväčša zodpovedné faktory ako prach, poveternostné vplyvy či výfukové plyny z dopravných prostriedkov, avšak stáva sa, že fasáda je znečistená napríklad aj plesňami či riasami, za ktoré je zasa zodpovedná nadmerná vlhkosť aj nesprávne vetranie. Všetky tieto druhy znečistenie sa však dajú vyriešiť pomerne jednoducho – umytím fasády. Chcete vedieť ako také profesionálne umývanie fasády prebieha? Prečítajte si náš článok!

Základom je názorná ukážka

Ak práve hľadáte spoľahlivú firmu, ktorá by vám umývanie fasády zabezpečila, odporúčame, aby ste si ako prvé vypýtali názornú ukážku. Naozaj profesionálne firmy vám ponúknu ukážku umývania bezplatne – priamo u vás doma. Vďaka tejto ukážke si budete vedieť predstaviť, aký bude výsledný efekt umytia a zároveň získate aj predstavu o cene.

umývanie fasády

Deň „D“ – umývanie fasády

Už ste sa rozhodli pre konkrétnu firmu, ale chcete vedieť, ako bude umývanie fasády prebiehať? Ihneď po príchode by mala firma zabezpečiť dôkladné odsávanie znečistenej vody, ktorá pri umývaní vznikne. Na to slúži záchytná vaňa, ktorá sa nainštaluje pozdĺž fasády a zaistí, aby sa znečistená voda nedostala napríklad do vašej záhrady. Nasledovať by mala aplikácia dezinfekcie a čistiaceho prostriedku priamo na fasádu. Zaujímajte sa aj o to, či je prostriedok dostatočne účinný v boji proti plesniam a riasam a či sa dostane až do pórov fasády. Po aplikácii čistiaceho prostriedku a jeho účinkovaní stačí fasádu už len opláchnuť teplou vodou.

umyvanie fasady

Čo nasleduje po umytí fasády?

Opláchnutie fasády však určite nie je posledný krok. Všetku odpadovú vodu nahromadenú v záchytnej vani je potrebné odsať. Vždy je dobré spýtať sa aj na to, či je spôsob likvidácie odpadovej vody šetrný k životnému prostrediu. Na záver, keď umývanie fasády skončí, mala by vám firma aplikovať na fasádu kvalitný ochranný prostriedok, ktorý zabezpečí, že vaša fasáda zostane čistá aj nasledujúcich päť rokov. Ohľadom tohto kroku je dobré informovať sa vopred – podľa toho totiž spoznáte, ktorá firma je skutočným profesionálom na umývanie fasády.