Ako prebieha tréning Krav Maga v Bratislave

Krav Maga je spôsob sebaobrany, ktorý si začína nachádzať čoraz viac nadšencov aj u nás. Hoci to veľa ľudí nevie, história tohto izraelského spôsobu boja zblízka a sebaobrany má svoje korene aj v našom hlavnom meste, v Bratislave, kde vyrastal zakladateľ Krav Maga Imrich Lichtenfeld, ktorý tento systém pre izraelskú armádu vyvíjal.

Aký ľudia trénujú Krav Maga v Bratislave

Veľa ľudí si pri spojení Krav Maga a izraelské špeciálne jednotky predstaví niečo čomu sa môžu venovať iba tvrdí chlapi a pouliční bitkári. Toto tvrdenie je však omyl a jeho vyvrátenie potvrdzujú aj účastníci kurzov Krav Maga v Bratislave.

Na tréningoch sa inštruktori pravidelne stretávajú s rôznorodou skupinou ľudí, ktorá určite nepatrí do kategórie pouliční bitkári a vzhľadom na prítomnosť žien ani vyslovene tvrdí chlapi. Skupina je to rôznorodá, ale časom vytvárajúca partiu kamarátov. Nájde sa tu manažér, bývalý športovec, obchodný zástupca a aj niekoľko študentov.

Ako teda prebieha tréning?

treining krav maga bratislavaKaždého záujemcu určite zaujíma ako prebieha tréning Krav Maga. Pokiaľ sa jedná o certifikovaných inštruktorov a aj certifikovaný kurz, tak priebeh tréningu by mal byť rovnaký v Bratislave alebo Košiciach.

Každý tréning začína rozcvičkou, pokračuje nácvikom techník, ktorým sa venuje najväčšia časť tréningu. Počas nej si každý zúčastnený niekoľkokrát každú novú techniku zopakuje a aj si oživí techniky z predchádzajúcich tréningov. Záver tréningu patrí zvyčajne kondičným cvičeniam alebo takzvanému samurajskému drilu.

Jedná sa o boj jednotlivca proti viacerým útočníkom. Nejde síce o plný útok, ale o jeho fingovanie, kedy sa jednotlivec učí ako reagovať v stresových a nepredvídateľných situáciách. Na základe takéhoto tréningu sa účastníci tréningu zbavujú naučených zlozvykov a osvojujú si naučené postupy a utvrdzujú sa v ich využívaní.

Podotknúť treba, že hoci sebaobrana sa uplatňuje v nebezpečných a život ohrozujúcich situáciách, tréningy sú postavené tak, aby každý účastník mohol ráno ísť do práce. Kondičná náročnosť a aj údery a trénovanie techník je postavené tak, aby sa minimalizovali možné zranenia, úrazy alebo aj modriny. Hoci je nutné, aby človek vedel aké to je inkasovať ranu. Musí aj vedieť použiť naučené na vlastnú obranu a ochranu.

Práve tieto predpoklady spĺňajú aj tréningy Krav Maga v Bratislave. Takže pokiaľ vás tento spôsob sebaobrany zaujal, neváhajte sa prihlásiť na tréning. Nábor prebieha postupne počas celého roka.

krav maga bratislava