Ako použiť interiérové farby moderne

Tak, ako sa mení z roka na rok móda, tak sa menia aj rôzne štýly maľovania stien, dreveného nábytku či doplnkov v domácnosti. Interiérové farby sa vylepšujú a nové technológie nám umožňujú maľovať kreatívnejšie než kedykoľvek predtým. Takéto kreatívne maľovanie nie je náročné a nevyžaduje si nevyhnutne odborníka, no potrebná je trpezlivosť a vôľa. Tu vám ponúkam tri tipy na moderné interiérové farby v domácnosti.

Vytvorte na stene ombre

Môžete zvoliť len jednu stenu alebo všetky. Cieľom je vytvoriť interiérovými farbami efekt ombre. Najskôr začnete z hora bielou a postupne klesaním volíte tmavšie odtiene tón v tóne farby, ktorú ste si zvolili. Nemusíte nakupovať všetky odtiene. Postačí vám jedna základná, napr. modrá, ktorú si vyberiete v sýtom a výraznom odtieni, a biela. Svetlejšie odtiene docielite primiešaním bielej farby do modrej. Čím viac bielej pridáte, pochopiteľne tým svetlejšiu modrú získate. Ako postupovať? Môžete si vopred načrtnúť na stene vodorovné línie alebo nejaký vzor, napr. vzor hôr, ako môžete vidieť na obrázku.

interiérové farby
Ombre efekt

Sýte interiérové farby na dvere

Moderné bývanie zahrňuje farebnosť. Môžete ju vyjadriť na veľkých plochách ako sú steny, dvere a nábytok, alebo na všetkých bytových doplnkoch. Ak sa rozhodnete pre výrazné interiérové farby na veľkých plochách, mali by ste zvoliť len niektoré (nie všetky!). Môžete mať napr. celý byt ladený do neutrálnych farieb, sivé steny a jemne tyrkysové dvere. Výborne ukáže aj biela so žltou, alebo béžová s námorníckou modrou.

interiérové farby
Oživenie prostredníctvom žltej

Biela na bielej

Najnovším trendom sú aj celé biele interiéry. Najlepšie sa hodia do kuchyne, kúpeľne a spálne. Ak si vyberáte interiérové farby, určite ste si všimli, že aj biela farba má širokú škálu odtieňov. Ak sa rozhodnete pre celý biely interiér, zvoľte rovnakú bielu. V opačnom prípade môže vyzerať jeden odtieň starší, špinavý alebo zožltnutý oproti inému. Ak vám príde celý biely interiér až sterilne čistý, môžete bielu tiež kombinovať so svetlou sivou. Cieľ bude rovnako čistý, no pridáte mu trošku charakter a vyzdvihnete niektoré elementy.

interiérové farby
Biela je trendy