Hnojivo na papriky – Ako a kedy hnojiť papriky

Phnojivo na paprikyapriky zvyčajne potrebujú dlhšiu sezónu ako iné plodiny. Majú tendenciu rásť pomaly, keď sú teploty nižšie, a rýchlejšie, keď sú teploty vyššie. Z tohto dôvodu, hnojenie papriky je nevyhnutné pre jej zdravie. Mnohí pestovatelia ale nevedia presne aké hnojivo použiť a kedy použiť hnojivo na papriky.

Niekedy papriky majú veľa kvetov, no nie dosť plodov. Toto môže byť spôsobené extrémnym teplom alebo chladom. Nedostatok horčíka môže tiež prispievať k problému. Ak chcete obnoviť horčík, môžete si zaobstarať špeciálne soli, ktoré rozriedite s vlažnou vodou, a môžete aplikovať sprejom na rastliny niekoľkokrát počas kvitnutia.

Najlepší čas na použitie hnojiva na papriky

Hnojenie paprík je v zásade celkom jednoduché. Prvé hnojenie sa robí už pri sadení papriky. Ďalšie hnojivo na papriky môžete aplikovať po tom, ako zbadáte plody papriky veľkosti mince. Pri tomto hnojení buďte opatrný a použite správne množstvo hnojiva, keďže príliš veľa dusíka môže zabiť rastliny. Uistite sa, že po hnojení dostatočne zalievate papriky, aby pôda nebola vysušená a príliš koncentrovaná s hnojivom.

Aké je najlepšie hnojivo na papriky

hnojivo na papriky

Pri prvom hnojení môžete aplikovať hnojivo na papriky priamo do pôdy, dokonca ešte pred zasadením rastlín. A potom, akonáhle sa objavia prvé plodiny, môžete ich hnojiť znovu. Môžete tiež použiť kompost na hnojenie rastlín. Takéto organické hnojivá sa uvoľňujú pomalšie do pôdy, čím dodávajú rastlinám živiny po dlhšiu dobu. Pri hnojení paprík je veľmi dôležitá aj kvalita pôdy. Ak chcete vybrať úplne 100%-né hnojivo na vaše papriky, mali by ste si dať pôdu, do ktorej plánuje sadiť, nechať otestovať, aby sa našli konkrétne nedostatky. To vám pomôže pri výbere hnojiva na papriky, aby ste doplnili do pôdy presne to, čo jej prirodzene chýba. V každom prípade však starostlivosť o rastliny je dôležitá, aby boli rastliny zdravé a vaše plodiny chutné. Riaďte sa preto postupom a návodom na obale hnojiva, ktoré sa chystáte použiť. Pravidelné hnojenie rozhodne zvyšuje úrodu.