Trojkolky pre deti budujú nezávislosť

To, že deti milujú hračky, je všeobecne známy fakt. No možno ešte viac ako obyčajné hračky milujú pohybové hračky. Tie, vďaka ktorým sa môžu pohybovať po okolí a pliesť sa každému pod nohy. Odrážadlátrojkolky by mali byť vašou prvou voľbou. Minimálne, ak chcete, aby si vaši najmenší zlepšili motoriku a vybudovali vzťah k fyzickým aktivitám. A ako bonus k tomu večer ešte aj rýchlo zaspia a vy budete mať ten vytúžený čas pre seba.

Áno, prvé razy budete mať určite potrebu behať stále za nimi a dávať pozor. No trojkolky majú skutočné výhody! A nie, nie je to len ten široký a nákazlivý úsmev vašich detí.

Nebudeme vám hovoriť o tom, že obchody ponúkajú obrovské množstvo trojkoliek a odrážadiel od výmyslu sveta. Na to vám stačí jedno kliknutie alebo jedna návšteva predajne. Radšej vám poradíme v tom, ako nakoniec vybrať tú správnu.

trojkolky
Trojkolka pre deti od 10 do 15 mesiacov

Trojkolky môžete ovládať takisto aj vy

Trojkolky môžete svojim ratolestiam kupovať od šiestich mesiacov. Už v takom ranom veku si dokážu začať budovať sociálne zázemie a naberajú väčšie sebavedomie. A či sa vám to páči alebo nie, stávajú sa nezávislejšími a samostatnejšími. Výhodou detských trojkoliek od šiestich mesiacov je aj to, že sú polohovateľné. Takže ak sa vaše dieťa na prechádzke vyčerpá, môže sa natiahnuť, zdriemnuť si a vy ho teleskopickou vodiacou tyčou odnavigujete naspäť domov. A v prípade, ak sa vaše malé až príliš spolieha na to, že ho budete tlačiť, jednoducho tyč odpojíte a tak ho donútite hýbať sa samé.

Ak si všimnete, že vaše dieťa už ovláda jazdu na trojkolke viac-menej dobre a chcete mu pripraviť väčšiu výzvu, určite sa pozrite na kategóriu trojkolky od desiatich mesiacov. Tie takisto obsahujú aj teleskopickú tyč a pre bezpečnosť obručovitú hrazdu s trojbodovými pásmi.

trojkolky
Detská trojkolka 5 v 1

Dbajte na to, že keď vyberáte trojkolku, mala by mať robustnú konštrukciu so širokou základňou a nízkym ťažiskom, a to presne z jediného dôvodu – pokiaľ prudko otočíte riadidlami, nemala by sa prevrátiť. Takisto, pokiaľ vaše dieťa sedí na sedadle, malo by bez problémov dosiahnuť nohami na pedále. Výhodou je pri kupovaní trojkolky najprv zistiť, či sa sedadlo a rám dajú polohovať, pretože tak sa bude môcť trojkolka bez problémov prispôsobiť rýchlemu rastu vášho dieťatka.

Farba a dizajn sú už tie posledné aspekty, ktoré by ste mali zvážiť, takže tu vám iba poradíme, aby ste sa nechali viesť vlastným vkusom alebo vkusom vašich najmenších. A ak si stále nie ste tak úplne istí kvalitou a bezpečnosťou, zamerajte sa na svetoznáme značky, ktoré sa výrobou detských trojkoliek zaoberajú – ako napríklad Smart Trike, Puky, Injusa či Little Tikes.