Aké tenisky si obuť do fitka?

Tenisky sú typom obuvi, ktorý sa nám asi najviac spája s voľnočasovými aktivitami a predovšetkým s tými športovými, ako je napr. beh, tréning vo fitness centrách, tenis, cyklistika či rôzne halové športy. Ani pri teniskách však nie je jedno, aký typ si zvolíte. Výber správnej obuvi je práve pri športe mimoriadne dôležitý. Verte, že nezáleží len na prestížnej športovej značke, ale najmä na účele a športovej aktivite, pre ktorú sú dané tenisky určené. Nesprávne zvolená obuv môže spôsobiť nielen rôzne poranenia v oblasti chodidla aj celej nohy, ale z dlhodobého hľadiska aj rôzne problémy s kĺbami či chrbticou. Preto nezabúdajte, že bežecké tenisky sú určené pre beh v teréne (ich výber však tiež záleží od náročnosti a konkrétneho povrchu, napr. asfalt či prírodný terén). Halovky sú zase určené výhradne na halové športy. Ale aké tenisky si teda obuť do posilňovne či do tzv. fitka?

športové ten.
Vyberajte si vždy tenisky vhodné na konkrétny druh športu.

Vyberáme si tenisky do fitka…

Je dôležité naučiť sa, ako si vybrať vhodnú obuv na konkrétny tréning. Presne tak ako rozlišujeme športové oblečenie, ktoré si oblečieme vždy, keď si ideme von zabehať alebo naopak, keď plánujeme tréning v priestoroch posilňovne. Tenisky do fitka by mali byť vyrobené z priedušných materiálov, ale pritom dostatočne pevné a stabilné. Podrážka by mala mať primeranú priľnavosť k povrchu na ktorom cvičíme, aby nedochádzalo ku kĺzaniu. Správna obuv do fitness centra by mala byť ľahšia a odpružena, aby zabezpečovala naozaj pohodlné a bezpečné cvičenie.

Aj pri basketbale je veľmi dôležitá správna obuv.

Každý šport si vyžaduje správnu obuv

Dôvod, prečo si každý šport vyžaduje správnu obuv, spočíva nielen v tom, že vhodne zvolené tenisky sú zárukou dostatočného komfortu pri cvičení, ale zároveň sa podieľajú aj na podpore samotného výkonu. Preto ich výberu a to nielen do fitka, ale aj na akúkoľvek inú športovú aktivitu venujte patričnú pozornosť. Kvalitné športové tenisky sú investíciou, ktorá sa naozaj oplatí.