Aké autorádiá vás budú baviť celoročne?

…Alebo ktoré sú tie „naj“ a o akých novinkách sa vám v súvislosti s nimi ani nesnívalo? Prízvukujeme, že každý rok odborníci zostavujú rebríček, v ktorom nájdete aj tie najlepšie autorádiá. Pre mnohých je najlepším práve to, čo majú vo svojom aute a iní tieto veci ani nerozlišujú. Za nevýhodu dnešnej doby možno z istého hľadiska považovať aj sériové autorádiá v nových vozidlách. Umožňujú základné funkcie – prehrávať obľúbenú hudbu, nastaviť si rozhlasovú stanicu a niektoré aj z ďalších komunikačných výhod, ale nič svetobežné.  

Práve dnešní svetobežníci potrebujú autorádiá chytré, pohodlne ovládateľné a bezpečné. Na trhu je stále veľa „miniatúrnych“ modelov, no z hľadiska rozmerov vychádzame z toho, či vo svojom vozidle potrebujeme 1din alebo 2din autorádio. Potom sa orientujeme na technické, zvukové, grafické a komunikačné funkcie.  

autorádiá
Toyota RAV4 Android 10 – autorádiá s WIFI, GPS, USB, BT

Čo si predstavovať pod pojmom multifunkčné autorádiá?  

Znie to ľubozvučne len pre marketing a reklamu alebo hľadať východisko v ďalších oblastiach? Od multifunkčných modelov očakávame všetko v jednom. Niektorí užívatelia si ich zakupujú pre funkciu chytrých telefónov, pre bluetooth, handsfree, pre pripojenie/ nastavenie zvukových a grafických modulov podľa „vlastných“ potrieb.  

Najlepšie je, keď multifunkčné autorádiá sa čo najviac dotýkajú ľudských potrieb a požiadaviek. Treba si uvedomiť, že prístup k mapám, kalendáru, fotkám, videám a ku kontaktom nemá byť nadriadený bezpečnej a rýchlej manipulácii. Prostredie v aute je špecifické a viac ako to, čo je v ňom a tvorí doplnkovú výbavu, vás má zaujímať situácia pred vami.  

autorádiá
Porsche Cayenne Android 10- autorádiá s WIFI, GPS, USB, BT

Autorádiá pre bežné, ale aj výnimočné okamihy  

Je rozdiel, či vám autorádiá majú poslúžiť na dlhých pracovných cestách, len pri bežnom jazdení po meste alebo pre rodinné chvíle v aute. Tomu prispôsobujeme nielen výkon, ale aj vstupy/výstupy, formáty, citlivosť, frekvenčný rozsah (a odozvu), resp. aj skreslenie pásma. Nie je nič horšie, keď autorádiá nespĺňajú svoj základný účel a vás donekonečna trápi prelaďovanie a napájanie externej výbavy. Ste už v cieli a nechce sa vám z auta vystúpiť? Môže to znamenať viaceré, ale jedno je isté – baví vás vaše nové autorádio!