Aj zdravotné topánky môžu byť nápadité

Nenapadlo vám ešte trocha bližšie sa pozrieť na svoje staré dosluhujúce topánky pred kúpou nových? Takých, ktoré sú doslova trendy a nosia ich aj vaši kamaráti? Staré vám totiž pomôžu pri rozhodovaní sa o tom, aké ďalšie si zaobstarať. Chystáte sa čoskoro kúpiť si nové? Najskôr sa ale pozrite, ako vyzerajú tie staré. Ich vychodenie alebo vyšúchanie vám totiž pomôže pri výbere tej správnej obuvi pre seba. Každý človek má svoj vlastný spôsob chôdze a je pre neho špecifické určité zošliapanie a deformácia obuvi. Nie je ale potrebné sa ihneď ľakať mierneho zošľapania podrážky obuvi. Najmä vtedy, ak sa jedná o viditeľné symetrické zošliapanie obidvoch topánok. Pravej aj ľavej.

topánky
Topánky nakupujte podľa typu vašich nôh.

Zlý výber topánky vám nepomôže

Dlhodobé nosenie nevhodne zvolených topánok vám ublíži. Už ste sa ale dávno rozhodli? Kúpite si rovnaké kúsky ako nosieva váš kamarát č kamarátka, ktorí si ich nemôžu vynachváliť? Treba si ale dať na to pozor, mohla by to byť veľká chyba. Nepodceňujme výber topánok a obuvi ako takej všeobecne. Mohlo by to mať dopady na vaše zdravie. Každý človek má trocha inú stavbu nôh a ináč chodí.

Anatomické parametre topánky

Je asi rozumné si uvedomiť, že zdravotné topánky nemusia byť drahé a škaredé. Ľudia si začínajú v poslednej dobe uvedomovať a dávať dôraz nielen na dizajn obuvi, ale aj na pohodlie a anatomické parametre topánky. Zdravotnú obuv vyhľadáva čoraz viac aj mladých ľudí. Nedajte na zastarané názory, že zdravotné topánky nemajú dostatok nápaditosti a módnosti. Zdravotná obuv sa v minulosti spájala hlavne s nemocničným personálom. Dnes to neplatí.

topánky
Každá z nás chce, aby topánky ladili.

Veľkosť, anatomický strih, výška podpätku

Najpodstatnejšie zásadou zdravého obúvania je správna veľkosť obuvi. Preto by jedinci s atypickým tvarom alebo veľkosťou chodidla nemali silou mocou kupovať typy topánok, ktoré im úplne nesedia. Cez chodidlá sa na celé telo prenášajú pri chôdzi či behu tvrde nárazy. Máte už v botníku topánky s kvalitnou tlmivou podošvou?