Aj Liverpool chce späť do Champions league

Už dlhšiu dobu sa hovorí o úpadku výkonnosti anglických klubov, najmä pre ich slabé výkony v európskych pohároch. Kým donedávna kráľovali Champions league mužstvá ako Manchester United, Liverpool, Arsenal či Chelsea, tak v posledných ročníkoch sa ich buď ani nezúčastňujú alebo ich cesty končia už v prvých vyraďovacích bojoch. Niektorý hovoria o úpadku kvality v lige, iný zas zastávajú názor, že kedže je anglická Premier League najkvalitnejšou súťažou, tak hráči nemajú toľko síl na ostatné súťaže. Hluché obdobie zažíva aj jeden z najslávnejších klubov Anglicka, a to F.C. Liverpool.

Prečo už v Champions league nevidíme Liverpool?

Champions league
Legendárny kapitán aj s trofejou pre víťaza Champions league

Aj keď dôvodov a teórii prečo sa Liverpoolu momentálne nedarí dostať sa do Champions league je mnoho, tak s jednou sa stotožňuje zrejme každý. Odborníci, tréneri, fanúšikovia a zrejme aj samotný hráči tušia, že úspešná éra sa končila postupne so starnutím legendárneho Stevena Gerrarda. Ten bol hlavnou postavou o ktorého sa opierala zrejme každá taktická varianta, všetkých trénerov. Takáto osobnosť dokáže mužstvo strhnúť k obdivuhodným výkonom a to platilo aj v sezóne 2008/2009, keď na anglických trávnikoch úradovala dvojica Torres  – Gerrard a platilo, že keď sa obidvaja objavili v základnej zostave tak Liverpool prehral iba jeden jediný krát a aj to po predĺžení. Aj keď je jasné, že nikto nebude ako Steve, tak predsa len manažéri Liverpoolu musia nájsť novú hviezdu ako bol napríklad Luis Suaréz, ktorý ale na Anfield Road nevydržal dlho.

V prvom rade musí prísť strelec

Áno, „the Reds“ mali problémy najmä v ofenzíve, kde predtým úradoval práve Suaréz a jeho náhrada Mario Balloteli mal zrejme svoju najhoršiu sezónu v kariére. Preto už teraz Liverpool musí hľadať schopného strelca. Najreálnejšie zatiaľ vyzerá príchod Roberta Firmina z nemeckého Hoffenhaimu, ktorý by mal prísť za čiastku okolo 18 miliónov libier. Ďalej sa hovorí ešte o príchode Carlosa Baccu zo Sevilly, ktorú svojiimi gólmi priviedol k triumfu v Európskej lige. Ktorý z mladíkov sa nakoniec dostane na Anfield Road a či dokáže vystrieľať Liverpoolu Champions league ukáže až čas.