Airsoft – hra, zábava a adrenalín

Airsoft je športová, vojenská tímová hra v teréne určená pre hráčov od 15 rokov, kde sa hrá so špeciálnymi airsoftovými zbraňami, čo sú imitácie zbraní strieľajúce tzv. BB guľôčky. Takáto bojová hra je aj adrenalínový šport, pri ktorom sa simulujú bojové situácie, trénuje sa taktika, stratégia boja s cieľom o prežitie a tímovú spoluprácu a práve vďaka simulácii boja a istej dávke adrenalínu je airsoft podobne ako aj paintball mimoriadne obľúbený u mužskej populácie.

Rozdiel medzi paintballom a airsoftom spočíva predovšetkým v munícii. Kým airsoft využíva na boj ako náboje cca 6 mm plastovo-keramické guľôčky pri paintballe ide o zásahy farbou.

airsoft
Airsoftová zbraň

Zahrajte sa na skutočných vojakov!

Aj keď je airsoftová hra predovšetkým hrou a zábavou, je to zároveň aj športová disciplína, ktorá preverí vaše schopnosti, kondíciu aj výdrž. Airsoft môže byť aj istou formou pravidelného tréningu, pri ktorom si podobne ako pri iných športoch zlepšujete fyzickú kondíciu, sebadisciplínu ale aj reflexy a pohotové reakcie. Tak ako pri každej hre, aj tu je však potrebné dodržiavať určité pravidlá hry a zásady fair play.

Hra môže prebiehať v rôznom teréne, napr. v lese alebo aj v starých opustených budovách a scenár hry zväčša napodobňuje reálne bojové situácie, ako napr. zásah špeciálnej jednotky či dobývanie nejakého územia, prípadne budovy.

airsoft
Hra pre dospelých – Airsoft

Airsoft zbrane a vybavenie hráča

Airsoftové zbrane sú najdôležitejším vybavením každého hráča, ide o identické a funkčné repliky – kópie skutočných strelných zbraní, ktoré však vystreľujú pomerne ľahké plastové guličky.

Medzi airsoftové zbrane patria rôzne airsoft pištole, revolvery, brokovnice, ale aj airsoft samopaly. Airsoft pištole si môžete napríklad vybrať manuálne, elektrické či CO2 od rôznych výrobcov. Okrem zbrane a zásobníka však nesmie chýbať každému hráčovi ani bezpečnostné vybavenie v podobe správneho odevu, rukavíc a masky na tvár. Každý z hráčov musí mať aj viditeľné rozoznávacie označenie svojho tímu, aby sa zabránilo prípadným omylom pri hre. Airsoftové zbrane kúpite napr. aj TU.