Airsoft guličky BB sú strelivom pre airsoft zbrane

Možno až skúsenejší a ostrieľanejší hráči airsoftu si naplno uvedomujú, aký dôležitý je výber toho správneho streliva pre ich osobnú airsoftovú zbraň. Aký význam pre úspešnosť a presnosť ich streľby majú práve známe BB airsoft guličky. Pokiaľ ide o airsoft zbrane, väčšina nadšencov má tendenciu premýšľať o najnovších modeloch zbraní, o type prevodovky či o veľkosti batérie. Jedna vec, ktorá sa často a neustále prehliada, je typ airsoftového streliva. Strelcom z airsoftových zbraní je k dispozícii široká škála airsoft guličiek. V širokej ponuke gramáže, farieb a materiálov. Takže, ktorú z nich si vybrať a prečo je to tak dôležité?

airsoft guličky
Airsoft guličky – sklenené alebo plastové?

Airsoft guličky plastové alebo sklenené?

Prevážna väčšina airsoft guličiek je vyrobená z nejakého druhu kvalitného plastu. Existuje aj niekoľko ďalších materiálov použitých na guličky do airsoft zbraní. Najznámejšie sú možno biologicky rozložiteľné airsoft guličky. Sú vyrobené z materiálov, ktoré sa rozpadajú pri vystavení vlhkosti a svetlu. Niektoré z nich môžu po rozložení v pôde plniť funkciu organického hnojiva pomáhajúceho rozvoju vegetácie na miestnom airsoft bojisku či strelnici. Odhliadnuc od toho ekofaktora je dobré si uvedomiť ich zníženú životnosť. Ďalším materiálom je sklo a dokonca existujú aj hliníkové airsoft guličky. Sú však drahé, ale sú skvelé pre streľbu na dlhé vzdialenosti.

airsoft guličky
Airsoft guličky sa vsúvajú do zbraní.

Najpoluplárnejšie sú asi biele

Guličky BB ako strelivo do airsoftových zbraní sa vyrábajú v rôznych farebných prevedeniach. Priemer guličiek je prevážne 6mm. Ďalším dôležitým parametrom je ich gramáž. Najčastejšie sú to airsoft guličky od 0,12g až po výnimočne 0,43 g ťažké. Je samozrejmé, že čím je airsoft gulička ťažšia, tým bude mať vyššiu úsťovú rýchlosť a aj dlhší účinný dostrel. Airsoft 6mm strelivo sa dá kúpiť v mnohých špecializovaných airshopoch alebo aj online na internete v rôznych baleniach rôzneho množstva. Aktívni hráči airsoftu si môžu ľahko zadovážiť aj balenie po 5000 kusov. Aj airsoft niečo stojí, a aj tu sa bežne uplatňujú množstevné zľavy.