Jazdiť bez svetiel je za rôznych podmienok priam nemožné. Dnes už aj s hrozbou pokuty a nehovoriac o tom, že na území krajín EÚ sú už od roku 2011 výrobcovia automobilov povinní inštalovať denné svietenie. Čo sa za energeticky úspornými a ekonomicky výhodnými diódami svetiel skrýva? Prečo sa o nich toľko diskutuje? Skutočne prinášajú v praxi význam?
Čo by to bolo za jazdu, keby sme si na ňu neposvietili?
Denné svietenie stojí za tým, že predovšetkým zlepšuje kvalitu viditeľnosti na cestách, neoslepuje, je zárukou šetrnosti aj voči životnému prostrediu. Je faktom, že denné svietenie prispelo k zníženiu nehodovosti na cestách a určite má čo „povedať“ aj v rámci plynulosti v premávke.
Prečo je takto výhodné denné svietenie stále veľmi horúcou témou? Mnohým ešte ani dnes nedá spávať myšlienka, že je odrazu nepostačujúce svietenie bežným svetlometom. Zmeny musia byť stále niečím podmienené a zakaždým majú priniesť pozitívne riešenia smerom k užívateľovi. Toho určite poteší, že denné svietenie šetrí prúdový odber, tak rýchlo sa neprehrieva a navyše, je odolné voči rôznym výkyvom z vonku, otrasom a vibráciám. Pôsobí moderne, pritom si tento look nenecháva len pre seba, ale prenáša ho na celý vzhľad auta.
Výhody denného svietenia musíme oceniť všetci. Tie nemožno prehliadnuť!
Najviac sa výhody denného svietenia spájajú s úsporou pohonných hmôt. Je tomu skutočne tak, ale sú tu aj ich ďalšie svetlé stránky! Denné svietenie sa na nových automobiloch rozsvecuje automaticky, hneď po naštartovaní.
Pozor, nedajte sa hneď len tak zlákať na „výhodnú“ kúpu denného svietenia bez označenia. Podmienkou je práve DRL označenie. Ďalej sa naň vzťahujú podmienky, ako ho postranne s presnosťou na cm umiestniť. Zdá sa vám návod pri dennom svietení písaný akoby cudzou rečou? Kontaktujte odborný servis, kde vám denné svietenie domontujú aj na staršom aute!