Nie len krásny, ale aj funkčný interiér
Interiérové štúdio a jeho prácu si väčšina ľudí spája iba s estetickou stránkou, teda v prvom rade napr. s vhodným zladením farieb a materiálov v interiéri alebo s výberom nábytku, vďaka ktorému dosiahnete bývanie v určitom štýle. Pri zariaďovaní vášho nového domu alebo pri rekonštrukcii staršieho bytu vám však interiérové štúdio môže pomôcť aj v mnohých iných smeroch. Jeho úlohou je totižto vytvoriť pre vás nie len krásny, ale hlavne funkčný interiér, v ktorom využijete všetok jeho (aj skrytý) potenciál a ktorý bude zároveň aj prispôsobený vášmu osobitému životnému štýlu.
Prečo využiť pri zariaďovaní interiérové štúdio?
Interiérové štúdio zamestnáva odborníkov – interiérových dizajnérov. To značí, že majú v tejto oblasti dostatok praxe na to, aby dokázali už na prvý pohľad odhaliť v interiéri riešenia, ktoré by vám možno ani nenapadli. Takisto by mali mať cit pre detail, aby dokázali z vášho príbytku vykúzliť moderné, funkčné a zároveň útulné útočisko.
Vymedzte si naň dostatočný rozpočet
Cena, ktorú si od vás vypýtajú jednotlivé interiérové štúdiá, sa môže diametrálne líšiť. Niektoré interiérové štúdio vám môže pomôcť aj pri značne obmedzenom finančnom rozpočte a to tak, že vám poskytne aspoň stručné poradenstvo o tom, ako potenciál svojho bytu či domu môžete využiť naplno, kde a aký nábytok by ste mali nakúpiť a pod. Iné interiérové štúdiá zas urobia doslova všetko za vás a tomu je prispôsobená aj cena, ktorú si zaúčtujú.
Zlatou strednou cestou je interiérové štúdio, ktoré ponúka takúto možnosť: Oni nakúpia materiály a nábytok za veľkoobchodné ceny a vy ich potom „odkúpite“ za maloobchodné – rozdiel medzi týmito cenami bude teda vaša platba pre interiérové štúdio a jeho služby. Takáto možnosť je však zatiaľ bežná iba v zahraničí.
Vyberáme interiérové štúdio
Ak ste sa už dostali do fázy, keď si vyberáte konkrétne interiérové štúdio, môžete sa riadiť hneď podľa viacerých faktorov. Prvým sú recenzie od vašich známych, prípadne vo fórach a diskusiách, ktoré nájdete na internete. Druhým je portfólio interiérov, ktoré dané interiérové štúdio už vytvorilo. Dôležité je všímať si napr. na aké štýly interiérov sa špecializuje. Totižto, ak budete chcieť minimalistický interiérový dizajn, určite by ste si nemali vyberať štúdio, ktorého väčšina prechádzajúcich interiérov bola zariadená v eklektickom štýle.