5+1 spôsobov, ako môžete hrať airsoft

Hrávate airsoft aktívne, ste blázon do zbraní a hľadáte inšpiráciu, ako si môžete túto hru ešte viac oživiť? Chcete si vyskúšať nové spôsoby hrania airsoftu? Alebo ešte len uvažujete nad tým, či bude tento šport a koníček v jednom vhodný aj pre vás? Hľadáte možnosti, čo všetko vám airsoft môže ponúknuť? Potom ste tu správne, pretože práve tento článok je venovaný niekoľkým rôznym spôsobom hrania airsoftu – tým najznámejším, aj tým menej známym.

airsoft
Airsoft si užijú aj baby
  1. CTF

CTF alebo aj Capture the flag – spôsob hry, pri ktorej sú hráči rozdelení do dvoch tímov, pričom každý tím má svoju vlastnú vlajku. Cieľom hry je ukoristiť vlajku (prípadne iný objekt) súpera a v bezpečí ho dopraviť na svoje stanovisko.

  1. TDF

TDF alebo tiež Team death match – opäť sú hráči rozdelení do dvoch tímov, pričom po uplynutí stanoveného časového limitu vyhráva tím, ktorí uštedril súperovi najväčší počet zásahov.

  1. FFA

FFA (Free for all) – Každý hrá za seba a samozrejme vyhráva ten, ktorý zostane ako posledný „nažive“.

  1. Prezident

Airsoft hra s názvom „Prezident“ – Jeden z hráčov je označený ako prezident, ktorému je pridelený tím bodyguardov. Úlohou je bodyguardov je chrániť prezidenta pred druhou skupinou hráčov (označovaní aj ako teroristi alebo vrahovia). Ak prezident dostane čo i len jeden zásah, hra končí a vyhráva tím teroristov / vrahov. Ak však bodyguardi privedú prezidenta do bezpečia (vopred určené miesto), vyhráva prezident a jeho tím.

  1. Alien

Alien, teda mimozemšťan, je štýl airsoftovej hry, pri ktorej je jeden z hráčov označený ako alien / mimozemšťan a všetci ostatní hráči hrajú za „obyčajných ľudí“. Úlohou mimozemšťana je premeniť všetkých ľudí tiež na mimozemšťanov (stačí na to jeden zásah), naopak, úlohou ľudí je zabiť mimozemšťana (resp. aj ľudí, ktorí už stihli byť premenení na mimozemšťanov), pričom zabiť mimozemšťana sa dá iba zásahom do vopred určenej časti tela.

airsoft
Airsoftové zbrane = dobrá investícia 🙂

+ 1 bonusový tip pre veľkonočný airsoft

Nuž a keďže sa nám pomaly blíži Veľká noc, na záver pridávame ešte jeden bonusový tip na veľkonočný airsoft: Poproste nezaujatú osobu, aby vám v priestoroch, kde budete hrať airsoft, poschovávala veľkonočné vajíčka, ktoré budete vy ako hráči hľadať. Hrať môžete buď v tímoch, alebo „Free for all“. A keď niekto nájde vajíčko, vaša úloha je jasná – trafiť ho a vziať si vajíčko od neho!