6 dní poľovačky v Juhoafrickej republike

Juhoafrická republika je silným lákadlom asi pre každého poľovníka, ktorý si chce splniť sen o ulovení kapitálnej trofeje u nás nežijúcej zveri. Rovnako to bolo aj u mňa. O poľovačke v Afrike som sníval dlho, až sa podarilo konečne všetko zrealizovať. Poľovačku som si objednal v cestovnej kancelárii, ktorá sa špecializuje práve na tento druh zájazdov a toto rozhodnutie som ocenil počas celej doby poľovačky.

Majiteľ cestovky sa osobne stará o hostí na poľovačke v južnej Afrike

poľovačka v južnej AfrikeS mojim sprievodcom a majiteľom cestovnej kancelárie som sa stretol pri dohadovaní konkrétnych detailov poľovačky ešte na Slovensku. Tu sme dohodli všetky detaily, a dostal som aj rady, čo všetko si vziať a aj ako si zabaliť a pripraviť zbraň a strelivo pred cestou a rovnako aj, ktoré povolenia budem potrebovať.

Odlet vďaka príprave prebehol bez problémov, rovnako aj na letisku v Johannesburgu som si vyzdvihol zbraň a batožinu bez najmenších problémov. Tu ma už čakal môj sprievodca, priamo pán majiteľ cestovnej kancelárie. Spolu sme sa presunuli na poľovnícku farmu, kde malo moje juhoafrické dobrodružstvo prebehnúť.

Poľovačka v južnej Afrike je zážitkom

juzna-afrika-polovacka
Na túto poľovačku som sa veľmi tešil. Už dlho som sníval o tom, ako pod južnou oblohou poľujem na zver, ktorú som vídal iba v televízii a ZOO. Hoci som sa zo začiatku obával o kvalitu služieb a bezpečnosť, realita ma milo prekvapila.

Úroveň služieb bola excelentná a po celú poľovačku som sa cítil maximálne bezpečne a komfortne. Vďaka prítomnosti sprievodcu z farmy sa mi podarilo uloviť niekoľko medailových trofejí. Služby sprievodcu boli neoceniteľné. Presne vedel kde sa zdržuje zver a aj keď sa mi nepodarilo skoliť zver na prvú ranu, vždy ju dokázal vystopovať a dohľadať bez najmenších problémov.

Čo sa trofejí týka moja prvotná obava z ich dopravy sa nepotvrdila. Ako bolo dohodnuté, dopravu trofejí zabezpečila cestovná kancelária a mne priniesol spracovanú trofej domov priamo kuriér. Tá najkrajšia sa už vyníma v obývačke na stene.

Táto poľovačka bola pre mňa nezabudnuteľným zážitkom. A po príchode domov môžem povedať, že som nakazený africkým vírusom. Takže už teraz sa teším na ďalšiu poľovačku v južnej Afrike.