15 cm bližšie k nebu – dámske lodičky

Lodičky – vždy tu boli, sú a budú. Hoci sa z času na čas mení typ špičky a podpätku, v podstate je to nestarnúci typ obuvi vhodný na akúkoľvek príležitosť. Stále sú to najpopulárnejšie dámske topánky. Vo svojej najzákladnejšej podobe majú lodičky uzatvorenú špičku i pätu, zhora sú vykrojené okolo priehlavku, a majú vysoký, väčšinou úzky podpätok.

Jednoducho lodičky

Klasické lodičky sú bezšvové, bez šnúrok, bez akýchkoľvek ozdôb ako sú pracky, pásy, popruhy. Dnes už v rôznych topánkových predajniach nájdete lodičky klasické, s otvorenou špičkou, s hrubším podpätkom, s rôznymi ozdobami, kožené i textilné, špičky zaoblené i špicaté.

Štatistiky

spoločenské-topánkyV Británii ženy míňajú v priemere 490 libier na svoje topánky. Deväť z desiatich úprimne priznáva, že majú minimálne jeden pár lodičiek, ktoré ešte nikdy nemali obuté. Zo svojich 20+ párov nosia pravidelne len 5. Prečo je to tak?

Takmer všetky ženy na svete sa zhodnú, že nie je nad pocit, keď odchádzajú z predajne obuvi s novým párom lodičiek (bez ohľadu na to, či ich vôbec niekedy obujú). Podľa štatistík každá priemerná žena vlastní 20 párov topánok, pričom len jeden pár sú čižmy. Dôvody, prečo ženy nenosia lodičky, ktoré si už kúpili, sú rôzne. Buď zistili, že sú nepohodlné, alebo že sú príliš vysoké, úzke, alebo mali veľmi tenký podpätok. (Povedzme si úprimne, na našich rozbitých cestách je to s tenkým podpätkom úplne pochopiteľné.) Z 2000 opýtaných žien takmer polovica potvrdila, že až doma zistili, že lodičky, ktoré si v predajni kúpili, sa nehodia k žiadnemu oblečeniu z ich šatníka. Štyri z desiatich zasa priznali, že si kúpili drahé lodičky, ktoré potom nenosili zo strachu, že ich zničia. Patríte k nim aj vy?

Choďte za hlasom svojho srdca

Po tomto zistení sme usúdili, že je to diagnóza, s ktorou sa treba jednoducho zmieriť. Tak milé dámy veselo nakupujte a nasledujte svoje srdce. Môžem vám poradiť len toľko: vždy si nové lodičky vyskúšajte doma, prechádzajte sa v nich aj niekoľko hodín počas troch dní. Do troch dní zistíte či sú príliš vysoké, úzke… (v takomto prípade ich stále môžete vrátiť), alebo vám sadnú ako uliate (a v takomto prípade nemáte dôvod nenosiť ich!).

spoločenská-obuv