Nábytok na terasu musí byť pohodlný a odolný

Terasa je akousi našou druhou obývačkou, kde počas letných mesiacov trávime všetok náš voľný čas. Na terase oddychujeme s našou rodinou aj priateľmi, grilujeme alebo čítame obľúbenú knihu. Preto je veľmi dôležité vybrať vhodný nábytok na terasu. Nábytok by mal byť predovšetkým dokonale pohodlný, ale aj odolný a pevný, aby vám vydržal čo najdlhšie. To aký nábytok si zvolíte záleží predovšetkým od vašich financií a veľkosti vašej terasy. Na výber pritom máte rôzne materiály. Hoci medzi najobľúbenejšie patrí nábytok na terasu z dreveného masívu, ani kov a ratan nie sú na zahodenie a majú mnohé výhody.

Nábytok na terasu
Nábytok by mal byť pohodlný.

Nábytok na terasu – nešetrite kde netreba!

Pokiaľ ide o nábytok na terasu asi najčastejšie ľudia kupujú veľký stôl so stoličkami, resp. kreslami alebo čoraz obľúbenejšiu sedačku. V obchodoch však nájdete aj konferenčné stolíky, lavice, hojdačky, lehátka, taburetky a mnohé iné. Ale stôl s posedením je na terase základ. Samozrejme väčšie terasy si toho nábytku môžu dovoliť podstatne viac, no nie každý z nás má to šťastie mať priestrannú terasu a tak sa musíme uskromniť. Uskromniť sa ale rozhodne nemôžete na kvalite! Vyhraďte si na terasový nábytok rozumnú časť financií a radšej investujte do drahšieho nábytku, ktorý dlho vydrží, než do lacných napodobením vhodných akurát tak na jednu sezónu. Majte vyššie nároky a váš nový terasový nábytok sa vám určite odvďačí.

Nábytok na terasu
Stôl a sedenie je základ.

Nábytok na terasu – pohodlie nadovšetko!

Ja osobne mám rada, keď naša terasa vyzerá tip-top. Kvalitný nábytok, zaujímavé doplnky a všetko dokonale zladené a to všetko preto, aby sme sa tam my, ale aj naši hostia cítili príjemne a útulne. Na to, aby boli vaši hostia u vás spokojní, musíte mať nábytok na terasu, ktorý je nielen krásny na pohľad (bez toho to nejde), ale aj maximálne pohodlný. Veď komu by sa páčilo sedieť dve či tri hodiny na tvrdom a nepohodlnom kresle či sedačke? Terasový nábytok si preto musíte vždy vyskúšať! Usaďte sa v ňom, oprite sa a vyložte si nohy, jednoducho si urobte pohodlie ako u vás v obývačke a ak sa vám čo i len trochu nepozdáva, hľadajte ďalej. Musí to byť láska na prvý pohľad, ale aj posedenie a potom už na vašej terase budete chcieť aj spávať.