Bahamy – tyrkysové more a drahé hotely

Prvý návštevník ktorý objavil krásu tohoto súostrovia bol Krištof Kolumbus na konci 15. Storočia. Od týchto čias sem vo veľkom prúdili kolonisti a Bahamy sa stali centrom obchodu. V dnešných časoch sú Bahamy centrom dovolenkárov, cestovateľov a oddychu. Pláže s jemným pieskom z jednej strany obklopuje priezračne čisté tyrkysové more, a na strane druhej sa pýšia luxusné hotely. Bahamy sa nachádzajú v relatívnej blízkosti východne od Floridy. Preto tvoria obľúbenú dovolenkovú destináciu boháčov z Ameriky. V celom okolí leží približne 700 ostrovčekov z ktorých približne 30 je obývaných. Tie ostatné spolu s koralovými útesmi, poskytujú priestor na poznanie tej pravej exotiky. Hlavné mesto je Nassau ktoré leží na ostrove New Province.

Bahamy
Prekrásne pláže.

Ponuka aktivít

Ostrovy poskytujú veľmi príjemné podmienky na dovolenku ktorú si užijete. Teplota vzduchu počas turistickej sezóny, ktorá trvá od decembra do apríla sa pohybuje od 24°C do 32°C. Na druhej strane tu v období od mája do októbra panuje obdobie dažďov, čo by sme na slnečnej dovolenke mať asi nechceli. Pokiaľ sme trafili to správne obdobie, stačí si zobrať plavky a vydať sa na pláž. Okrem vylihovania a leňošenia Bahamy poskytujú aj príležitosti k aktívnej dovolenke. Pláže poskytujú ľahký vstup do mora po jemnom bielom či ružovom piesku. Vodná plocha ponúka okno do sveta pod hladinou. Šnorchlovanie alebo skúmanie podmorského života si získa každého. Samozrejmosťou sú rôzne výlety alebo plavby loďou, vodné lyžovanie alebo preteky motorových člnov. Ak sa vrátime na pevninu môžeme si tiež vybrať zo širokej ponuky športov. Najrozšírenejšie sú napríklad tenis, squash, softbal, futbal a veľmi populárny je tiež golf.

Bahamy
Uchvátia vás aj rôzne výlety.

Exotická kuchyna

K okolitému prostrediu patrí aj výborná kuchyňa. Ponúka rôzne špeciality a suroviny ktoré u nás nedostať alebo ich v našich podmienkach nevieme pripraviť. Kedže sa nachádzame v tesnej blízkosti mora, mieste špeciality tvoria najmä mušle. A to na mnoho spôsobov s pridaním rôznych omáčok alebo v šalátoch. Samozrejme nájdeme aj ostatné morské plody ako langusty, ryby alebo kraby. Typické jedlo, ktoré by ste mali ochutnať je varená ryža s hráškom a krabím mäsom. V hoteloch a reštauráciach ale nájdeme aj tradičnú južanskú americkú kuchyňu.